Sony створила датчик для камер смартфонів, здатний знімати зі швидкістю 960 кадрів в секунду
7 Березня , 2017
Boston Dynamics офіційно представила свого нового робота Handle
7 Березня , 2017

Створено гнучке волокно, що проводить імпульси до мозку і назад

Як повідомляє Medical Xpress, великій групі дослідників, включає інженерів, хіміків і нейробіологів, серед яких чимало випускників Массачусетського технологічного інституту (MIT), представили гнучке волокно нового типу, яке здатне передавати в мозок, так і брати з нього оптичні, хімічні та електричні сигнали. Незважаючи на таку велику кількість функцій, волокно має товщину не більше людської волосини.

Еластичність волокна дозволить домогтися кращої інтеграції з мозковою тканиною, а також, на відміну від своїх металевих попередників, зможе набагато довше залишатися в живому організмі, не пошкоджуючись. Використовуючи таке волокно, вчені зуміють набагато краще вивчити будову різних відділів головного мозку, а також зрозуміти взаємозв’язок відділів між собою. Волокно спроектовано таким чином, щоб максимально точно повторювати м’якість і еластичність мозкової тканини. В основі нового волокна лежить композитний матеріал, що складається з безлічі шарів струмопровідного поліетилену і частинок графіту. При укладанні» кожного шару на нього виявляється досить високий тиск. Таким чином, матеріал нагадує свого роду «листковий пиріг». Застосування такої технології дозволяє збільшити електропровідність матеріалу в 5 разів і зменшити електроди приблизно в стільки ж.

На фото один з творців гнучкого волокна Шенгюнг Парк. В руках він тримає свою розробку, але побачити її дуже непросто, адже вона тонше людського волосся

У даний момент дослідники вже провели експеримент на лабораторних мишах: за допомогою волокон запустили в організм тварин опсини — гени, які роблять нейрони світлочутливими. Через деякий час за допомогою оптичного хвилеводу вчені впливали на нейрони світлом і спостерігали за їх активністю з метою виявлення специфічних реакцій. Варто сказати, що раніше для проведення подібної маніпуляції потрібно було кілька відокремлених пристроїв: голки для введення опсинів, оптоволокно для «транспортування» світла, електроди для запису, які ще й потрібно було об’єднати в єдину систему. Завдяки новій технології знадобилося лише винайдене волокно діаметром 200 мікрометрів c 6 електродами для реєстрації даних.

Завдяки використанню гнучкого волокна вдалося з’ясувати, що нейрони залишаються світлочутливими після ін’єкції опсинів протягом 11 днів. Наступною метою дослідницької групи є виготовлення ще більш тонкого волокна, щоб максимально наблизити його за властивостями до нервової тканини.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: