Virtual Singapore – віртуальний полігон, на якому містобудівники можуть обкатувати нові ідеї
24 Березня , 2017
Вчені з’ясували, що активність мозку і його “обчислювальна потужність” можуть бути в 100 разів вище, ніж було прийнято вважати раніше
24 Березня , 2017

Створено новий тип пам’яті, здатної забезпечити збереження даних протягом тисячі років

Дослідницька група з університету Кобе (Kobe University), Японія, розробила технологію, що дозволяє створювати пристрої зберігання інформації, здатні забезпечити збереження записаних у них даних протягом однієї тисячі років. Крім цього, чіпи такої пам’яті мають показник щільності запису інформації, порівняний з аналогічним показником сучасних жорстких дисків.
Робота пам’яті нового типу базується на технології створення металевих наноточок, розташованих в місцях перетину ліній вибору адреси і біта, сформованих на кремнієвій підкладці. Наявність наноточки впливає на значення електричної ємності між двома провідниками, і виміряне значення цієї ємності можна перетворити на значення логічної 1 або 0.
Структура ячеек памяти
Оскільки дані кодуються за допомогою металевих частинок, вся ця технологія є стійкою по відношенню до температури, тиску та часової деградації. А якщо запечатати чіп пам’яті в захисну оболонку, то дані на цьому чіпі можуть зберігатися протягом дуже довгого періоду часу. Спеціальні елементи на чіпі дозволять йому отримувати енергію, передану бездротовим шляхом, а читання інформації також буде проводитись за допомогою бездротових технологій.
В якості демонстрації японські дослідники надали дослідний зразок чіпа пам’яті, який має чотири інформаційних шари. Цей чіп був виготовлений за допомогою стандартної 180-нанометрової CMOS-технології, при цьому, показник щільності запису інформації склав 10 Гбіт на квадратний дюйм. Але якщо при виготовленні чіпів пам’яті використовувати 14-нанометрову технологію і збільшити кількість інформаційних шарів до семи, то можна отримати показник щільності, що дорівнює 1 Тбіт на квадратний дюйм.
Чтение записанной информации
Швидкість читання інформації з дослідного кристала невелика і становить близько 40 кілобіт в секунду. Але її можна буде підняти в майбутньому за допомогою більш швидкодіючих аналого-цифрових перетворювачів та інших електронних компонентів.
Природно, що перевірка часу зберігання інформації проводилась вченими за допомогою технології прискореної часової деградації під впливом високої температури. Цей метод дає дещо приблизний результат, але і ці приблизні результати показали, що термін зберігання інформації складе не менше однієї тисячі років.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: