Шпигуни зняли нове покоління електромобіля «Ніссан Ліф»
13 Лютого , 2017
У Китаї роботи підвищили продуктивність заводу на 250%
14 Лютого , 2017

Створена фотоелектрична «луска», яка дешевше і надійніше звичайних сонячних панелей

гибкие миниатюрные солнечные панели чешуя дракона

Вчені з Сандійских національних лабораторій розробили інноваційні фотоелементи – мініатюрні гнучкі сонячні батареї, зовнішній вигляд яких дуже нагадує зміїну луску. Їх головна особливість полягає в можливості інтеграції в поверхні предметів практично будь-якої форми і розмірів. За словами розробників, такі батареї зможуть змінити наше уявлення підходу до генерації сонячної енергії.

Технологія, яка отримала назву «Луска дракона» (Dragon SCALE), стала частиною ліцензійного угоди між компанією mPower Technology і лабораторіями Сандії. Згідно з договором, в найближчому майбутньому буде налагоджений комерційний випуск крихітних сонячних батарей, які зможуть наноситися на різні матеріали, подібно типографської фарби.

инновационные фотоэлементы на основе кремния

Нові фотоелементи можуть бути інтегровані в різні електроприлади, безпілотні літальні апарати і супутники. Батареї можуть бути також використані в більш масштабних проектах, наприклад, у системах сонячної енергії на будівлях. Також гнучка «Луска дракона» може застосовуватися в якості портативного генератора енергії.

«Основне обмеження для кремнію полягає в тому, що якщо ви зігнете і помнете його, він потріскається і зруйнується, – розповідає засновник та генеральний директор CEO mPower Мурат Окандан. – Наша технологія робить його практично незруйновним, зберігаючи при цьому всі переваги кремнієвих фотоелементів: високу продуктивність і надійність. Це дозволяє нам досягти фотоелектричного ефекту в гнучких матеріалах, що раніше вважалося неможливим».

гибкие солнечные панели

Американські вчені запевняють, що використання нової технології буде дешевше і надійніше звичайних сонячних батарей, завдяки високій напрузі і низьким струмам. Традиційні панелі працюють з низькою напругою і більш високими струмами, що вимагає застосування таких металів, як срібло і мідь, які роблять системи більш дорогими.

За останні кілька років ціни на сонячну енергію значно опустилися, зробивши її повноправним конкурентом в порівнянні з вартістю енергії на основі вуглеводнів. Разом з тим, «лускаті» фотоелементи зможуть ще більше посприяти розвитку сонячної енергетики, дозволивши використовувати її у багатьох інших, раніше недоступних галузях.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: