Великий Адронний Колайдер отримує серйозний “апгрейд”
12 Березня , 2017
Створений робот, здатний вивчити, зрозуміти і використовувати мову людини
12 Березня , 2017

Створена камера, здатна забезпечити безпілотні апарати гострим зором, подібним зору хижих птахів

Відомо, що хижі птахи, такі, як орли та яструби, мають зором, що перевершує людське зір принаймні в п’ять разів. Дослідження показали, що хижі птахи можуть помітити кролика з відстані 3 кілометрів, що, у випадку людини, еквівалентно розглядання мурашки з висоти 10-поверхового будинку. Така гострота зору є наслідком особливої будови очей хижих птахів, і вчені, використавши це в повній мірі, створили об’єктив камери, який може забезпечити безпілотні літальні апарати гострим зором, доступним раніше тільки деяким представникам тваринного світу.
За допомогою нового об’єктива була реалізована технологія зйомки під назвою “foveated imaging”. При такій технології виходить знімок, на якому невелика “цільова” ділянка знята з надлишковою роздільною здатністю. Кадри такої зйомки іноді фігурують у телевізійних програмах на тему живої природи і в деяких фільмах, і на них видно розмиті краї зображення, а надчітке зображення по центру знімка здається трохи збільшеним по відношенню до інших ділянок знімка.
“Така конструкція зору дозволяє птаху, а тепер дозволить і безпілотному апарату отримати максимум інформації про місце, яке його цікавить”, – розповідає Сімон Тіле (Simon Thiele), вчений з університету Штутгарта.
Снимки
“Орлиний зір” об’єктиву камери виходить за рахунок використання серії крихітних лінз, розташованих певним чином відносно один одного. Всі ці лінзи об’єднані у свого роду штучне “очне яблуко”, яке можна вмонтувати не лише в об’єктиви камер, але і датчики, що використовуються різними робототехнічними системами.
Слід зазначити, що традиційні трансфокаторні технології, також, дозволяють отримати знімки з аналогічною роздільною здатністю. Однак, технологія foveated imaging має кілька важливих переваг. Кожна лінза є мініатюрною, її розмір порівнянний з розміром крупинки солі. Більше того, такі лінзи можуть бути надруковані за допомогою спеціального тривимірного принтера, що робить їх набагато більш дешевими, ніж звичайні лінзи, які потребують тривалої і дорогої обробки їх поверхні для надання їм необхідної форми.
Крім безпілотних літальних апаратів, нова технологія може знайти застосування в медицині, промисловості, науці та інших галузях, де потрібне використання надмініатюрних камер, які мають, при цьому, дуже високу роздільну здатність.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: