У 58 країнах Сонце стало найдешевшим джерелом енергії
12 Березня , 2017
Джефф Безос показав новий і повністю зібраний ракетний двигун BE-4
13 Березня , 2017

Створена губка, здатна очистити океан від нафти і нафтопродуктів

Нафта і продукти її переробки на сьогоднішній день є основними забруднювачами океанів нашої планети. Практично всі серйозні випадки забруднення світового океану пов’язані саме з нафтою. Навіть якщо відкинути серйозні аварії танкерів і нафтових платформ, слід не забувати, що щорічно у воду свідомо скидається від 8 до 20 мільйонів барелів нафти, просто, в результаті миття трюмів морських перевізників нафти. І вчені досить довго ламали собі голову над тим, як можна ефективно і недорого очистити воду від пролитих нафтопродуктів. Що ж, схоже, було знайдено досить непогане рішення.

Маслянисті нафтові плями, як правило, або спалюють, або намагаються зібрати за допомогою спеціальних губок. Так ось, фахівці Аргонської національної лабораторії при Міністерстві енергетики США розробили абсолютно нове покоління губок, які мало того, що придатні для багаторазового використання, так ще і вбирають нафту і продукти її переробки не тільки з поверхні води, але навіть з під води. Розробка отримала назву Oleo Sponge. Після того як губка увібрала в себе нафту, її віджимають на спеціальних верстатах, після чого вона знову стає придатною для роботи.

Ідея створення такого матеріалу витала в повітрі давно, але лише зараз вченим вдалося втілити бажане в дійсність. В основі губки лежить звичайний пінополіуретан, який відмінно вбирає рідини. Основна проблема полягала в тому, що цей матеріал не розрізняв між собою звичайну воду і маслянисту нафту, вбираючи і те і інше. Саме тому дослідникам довелося дещо модифікувати пінополіуретан, застосувавши процес під назвою «синтез послідовної інфільтрації». Губка почала віддавати перевагу саме маслянистим рідинам, вбираючи їх, залишаючи при цьому воду зовні.

Під час сотень випробувань і тестів Oleo Sponge легко впоралася з усіма поставленими перед нею завданнями по очищенню водойм. При цьому, нова губка вбирає не лише нафту і продукти її переробки, а також, дизельне паливо і всілякі мастила, різного походження. Вчені можуть модифікувати матеріал таким чином, що він вибірково почне вбирати будь-які інші рідини, за їх бажанням, тому у новій губці, просто, найширша сфера застосування. Думаю, що вже зовсім скоро ми побачимо застосування губки на практиці, але поки команда дослідників продовжує вдосконалювати своє дітище і міркувати про те, як можна комерціалізувати даний винахід.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: