Хмарочоси, “одягнені” в рослинність, “пустять коріння” на китайській землі
16 Лютого , 2017
Система SideArm садить безпілотники, буквально “вихоплюючи” їх з повітря
16 Лютого , 2017

Винайдено багаторазовий нанопапір, на якому можна писати за допомогою світла і який витримує 80 циклів стирання

Для того, щоб зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище речовин, що використовуються в струменевих і лазернихо принтерах, а також для того, щоб сприяти зменшенню вирубування лісових насаджень, група вчених з Шаньдунського університету, Китай, Каліфорнійського університету в Ріверсайді і Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі розробила новий тип нанопаперу, на якій можна писати за допомогою світла, потім він може бути очищений і використаний повторно до 80 разів. У цьому винаході використовуються спеціальні наночастинки, здатні змінювати свій колір під впливом світла, а тонкі покриття, що містять такі наночастинки, можуть бути нанесені на поверхні об’єктів з різних матеріалів.
Використані в папері наночастинки змінюють свій колір під дією ультрафіолетового світла певної довжини хвилі і яскравості. А процес стирання паперу полягає в його нагріванні до температури 120 градусів Цельсію. І якщо для основи паперу використовувати більш термостійкий і надійний, ніж нинішній, матеріал, то він зможе служити практично вічно.
“Нам вдалося розробити новий клас фотоматеріалу, який змінює свій колір під впливом світла. І в якості демонстрації можливостей цього матеріалу ми створили зразки перезаписуваного паперу, який можна використовувати багато разів для друку на якому не потрібно ніяких чорнил або тонера” – розповідає Ядонг Йін (Yadong Yin), професор Каліфорнійського університету, – “Даний винахід має масу переваг економічного і екологічного плану, він дозволить нам позбутися від необхідності утилізації та переробки мільйонів тонн відпрацьованого паперу”.
При читанні усього написаного вище виникає резонне питання, а чому б не використовувати вторинний папір? Однак, хімікати, що використовуються для видалення чорнила і повторного відбілювання є джерелом ще більшого забруднення навколишнього середовища, ніж хімікати, що використовуються для виробництва первинного паперу. Крім цього, процес переробки непотрібного паперу досить дорогий, що підвищує вартість кінцевого продукту. І саме тому близько 40 відсотків відпрацьованого паперу не переробляється, а закопується в землю з іншим сміттям.
Новий багаторазовий папір є відмінним рішенням перелічених проблем в місцях, де надрукована на папері інформація зберігає свою актуальність тільки протягом короткого терміну. Його можна використовувати для написання від руки за допомогою спеціального світлового пера, а принтери та плоттери, які будуть друкувати на такому папері, будуть набагато простіше і дешевше традиційних пристроїв, що використовують тонер або чорнило.
“Ми вважаємо, що жорсткий папір може бути успішно використаний для виготовлення газет, журналів, рекламних плакатів та іншої друкованої продукції, інформація на якій має малий термін актуальності” – розповідає Ядонг Йін, – “Крім паперу, таку технологію можна використовувати і в безлічі інших галузей, наприклад, у різних датчиках, індикаторах строків придатності продуктів та багато іншого”.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: