Японці створили перший дисплей, що має рівень прозорості 80 відсотків
16 Лютого , 2017
Робота для роботів
16 Лютого , 2017

Розроблена нова технологія самоліквідації, призначена захистити інформацію, що зберігається в електронних пристроях

Функція самоліквідації електронного пристрою, досить наочно продемонстрована нам у фільмі “Місія нездійсненна”, незабаром зможе стати на захист інформації, що зберігається в портативних комп’ютерах, смартфонах і інших електронних пристроях, що використовуються державними службовцями чи працівниками корпорацій. Новий механізм самоліквідації, розроблений вченими з Науково-технологічного університету імені короля Абдалли (King Abdullah University of Science and Technology, KAUST), Саудівська Аравія, дозволяє зруйнувати електроніку за 10 секунд з моменту його активації. А ця активація може бути проведена по бездротовій команді, за сигналом від певних датчиків або масою інших способів.
Слід зазначити, що на світі вже існує досить багато різних технологій самоліквідації. Деякі з них спрацьовують досить швидко, але вимагають використання дорогих кристалів, в структурі яких спеціально створені механічні напруги. Інші ж технології, в яких використовуються менш дорогі матеріали, забезпечують час спрацьовування набагато довше 10 секунд, що залишає зловмисникам достатньо часу на дезактивацію системи самознищення або на перекачування критичної інформації на зовнішній носій.
Основою нової системи самоліквідації є шар полімерного матеріалу, який швидко збільшується в обсязі мінімум у сім разів при нагріванні до температури понад 80 градусів Цельсія. Тепло, необхідне для цього, виробляється нагрівачем, який черпає енергію від акумуляторної батареї електронного пристрою. Близько 500-600 мілліватт енергії, що пройшла через нагрівач системи самоліквідації, дозволяють їй знищити чіп за 10-15 секунд. А при потужності нагрівача в 300 мілліватт на це потрібно близько хвилини часу. Проведені експерименти показали, що сили тиску, що розвивається при розширенні полімеру, достатньо для пошкодження кремнієвого кристала, товщиною 90 мікрометрів.
Система самоликвидации #2
Використаний полімерний матеріал являє собою безліч пов’язаних крихітних сфер, всередині яких знаходиться рідкий вуглеводневий матеріал. При підвищенні температури від 80 до 250 градусів матеріал мікросфер розм’якшується, поміщена в них речовина випускається назовні і швидко випаровується, збільшуючи обсяг полімерного шару.
Дослідники з KAUST перевірили роботу системи самоліквідації в декількох варіантах. У першому варіанті використовувався датчик GPS, який спрацьовував, коли пристрій віддалявся більше ніж на 50 метрів від контрольної точки. У другому випадку система самоліквідації спрацьовувала від світлочутливого датчика і такий підхід можна використовувати для захисту пристрою від проникнення в його нутрощі. І в третьому варіанті самоліквідація активувалася дистанційно по команді, отриманої від смартфона іншої людини, на якому було встановлено відповідну програму.
А в найближчий час дослідники з KAUST планую випробувати нові принципи самоліквідації по відношенню не тільки до чіпів, але і до друкованих плат, жорстких дисків і інших вузлів комп’ютерів та електронних пристроїв, на яких може міститися критично важлива і секретна інформація.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: