NASA показало панорамне відео випробувань космічного двигуна
21 Березня , 2017
З’явилось нове відео передсерійної Tesla Model 3 на міських вулицях
21 Березня , 2017

Підводний акумулятор енергії для ВДЕ розроблений німецькими вченими

Інститут вітроенергетики Товариства Фраунгофера розробляє унікальний накопичувач енергії, який буде розміщуватись на морському дні.

Ідея накопичувальних сховищ енергії – гідроакумуляторів – не нова і заснована на простому принципі. У той час, коли електроенергія дешевша або є її надлишок, вода закачується в резервуар, який знаходиться вище генератора. А якщо електроенергії не вистачає або вона дорога, вода спускається з резервуара і обертає турбіни. Часто такі пристрої є допоміжними у системах електрогенерації на поновлюваних джерелах, дозволяючи згладжувати коливання обсягів споживання енергії.

Німецький дослідницький інститут витратив роки на те, щоб створити накопичувальний резервуар, який працює в глибоководному океанічному середовищі. Нещодавно інженери завершили чотиритижневі випробування порожнистої бетонної сфери, розміщеної на дні Боденського озера, яке знаходиться біля підніжжя Альп.

схема работы гидроаккумулирующей сферы

Сфера діаметром три метри не абсолютно порожня – в ній знаходяться насос і турбіна. Як і в традиційних гидроаккумуляторах, насос споживає (накопичує) надлишкову енергію, а турбіна генерує її при необхідності. Різниця лише в тому, що в розробці німецьких вчених вода впускається в накопичувач, обертаючи турбіну, і примусово викачується зі сфери насосом.

Передбачається створювати подібні энергосховища зі сфер діаметром 30 метрів і розміщувати їх на глибині 700 метрів. Вже розроблені турбіни потужністю 5 мВт, здатні працювати на такій глибині. Дослідники розраховують, що за чотири години роботи вони будуть виробляти до 20 мВт/год електроенергії.

подводный энергопарк

Десятки таких куль будуть розташовані в «енергетичному парку» на морському дні та підключені до вітряної електростанції, розміщеної на березі. Подібні системи знадобляться для забезпечення надійності роботи ВДЕ. В інституті визнають, що проект буде самоокупним тільки при великих розмірах парку. Для досягнення рентабельності потрібно більше 80 сфер.

Наступний етап випробувань почнеться в листопаді. Планується розмістити робочу ємність в 100 метрах від поверхні води. Сфера вже виготовлена, і зараз вчені уточнюють дату початку пілотних тестів. Вони будуть проведені з метою створення покращеної комп’ютерної моделі роботи великих накопичувачів в природних умовах. Цього разу випробування будуть більш тривалими.

Хоча для завершення тестів буде потрібно від трьох до п’яти років, промисловці і інвестори вже виявляють інтерес до нової розробки, повідомляється в прес-релізі інституту. Початковий етап досліджень фінансувало Федеральне міністерство промисловості і технологій.

Джерело: arstechnica.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: