Цукерберг показав прототип рукавичок віртуальної реальності Oculus
3 Березня , 2017
Друковані сонячні батареї на підході: створені дешеві і ефективні фотоелементи з перовскіту
3 Березня , 2017

Перша гонка безпілотних електрокарів Roborace закінчилася аварією

Roborace – відгалуження гонок Формула Е, в якому змагаються у швидкості безпілотні електромобілі – провела в Буенос-Айресі перші заїзди болідів DevBots, що закінчилися аварією.

Вперше прототип безпілотного електрокара DevBot був представлений влітку 2016 року. Автомобіль використовувався як випробувальна платформа для розробки та відлагодження програмного забезпечення болідів, які беруть участь у робогонках.

DevBot може керуватись не тільки віддалено, але і самостійно обирати траєкторію руху і швидкість. При цьому в ньому передбачено місце для пілота, так що болід може контролюватися і з салону. Машина оснащена суперкомп’ютером Nvidia Drive PX2, який служить її «мозковим центром». Крім цього, вона має 12 відеокамер, радар, лидар і ультразвукові датчики.

У випробувальному заїзді в столиці Аргентини брали участь всього дві моделі DevBot, яким вдавалося розвивати швидкість до 186 км/год на деяких ділянках траси. Під час проходження одного з поворотів система автопілотування відстаючого боліда дала збій і автомобіль вдарився об огорожу. На жаль, повне відео заїзду недоступне, організатори зараз аналізують його, оцінюючи поведінку апаратного і програмного забезпечення машин.

В результаті інциденту ніхто не постраждав — незважаючи на наявність місця для пілота, в даному заїзді автомобілі рухалися в повністю автономному режимі. На даний момент невідомо, наскільки отримані пошкодження вплинуть на майбутню працездатність спорткара.

устройство электроболидов

Розробкою зовнішнього вигляду електромобілів для Roborace займався Даніель Саймон, який створив дизайн світлоциклів для кінофільму «Трон: Спадщина».

Як і в Formula E, в Roborace будуть брати участь 10 команд. Кожна виставить по два безпілотника. Технічно вони будуть повторювати один одного, основна відмінність буде полягати в програмних установках. По суті, гонка робомобілів – це «боротьба інтелектів» програмістів: вся необхідна інформація вноситься до боліда перед заїздами, і люди не беруть безпосередню участь в керуванні.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: