За рік Китай подвоїв потужність своїх сонячних електростанцій
14 Лютого , 2017
DC03 – дешевий пристрій для отримання води з повітря за рахунок енергії сонця (відео)
15 Лютого , 2017

Нова супертонка полімерна плівка може охолоджувати будівлі без використання енергії

гибридный метаматериал для пассивного охлаждения

Інженери з Університету Колорадо, Боулдер створили тонкий, штучно структурований «метаматеріал», який здатний знижувати температуру об’єктів без залучення води або додаткової енергії. Нова плівка здатна охолоджувати предмети, що знаходяться під нею, завдяки процесу, відомого як «пасивне охолодження».

Інноваційна плівка відводить тепло об’єкта з допомогою теплового випромінювання, тоді як сонячна енергія, що відбивається, може звести нанівець ці втрати. Як зазначено у виданні Science, скло-полімерний гібридний матеріал міг би забезпечити «екологічно чисті засоби додаткового охолодження» для теплоелектростанцій, яким потрібна величезна кількість води і електрики, щоб підтримувати оптимальну температуру працюючого машинного обладнання.

Гнучка плівка товщиною 50 мкм трохи міцніше алюмінієвої фольги, яку можна знайти практично на будь-якій кухні. І так само, як фольга, кажуть дослідники, вона може легко і економічно проводитися в рулонах для масового споживання в побутових і промислових цілях.

«Ми вважаємо, що цей недорогий у виробництві процес буде сприяти поширенню та практичному застосуванню цієї технології охолодження», – говорить Сяобо Інь, асистент професора і співкерівник проекту.

Ця розробка може принести користь не тільки будівлям і електростанціям, кажуть вчені. Вона здатна також уберегти панелі сонячних батарей від перегріву, продовжуючи таким чином термін їх служби і навіть збільшуючи їх потужність.

«Покриваючи цим матеріалом поверхню сонячної панелі, ми можемо охолоджувати її і додатково збільшувати її ефективність від одного до двох відсотків, – сказав Інь. – У великих масштабах це дасть суттєву різницю».

Інь і його колеги подали заявку на патент, щоб вивчити потенційний комерційний попит. Вчені також планують створення прототипу в Боулдері вже в цьому році – «охолоджений дім» площею 200 кв. м.

«Ключова особливість цієї технології в тому, що вона працює 24 години 7 днів на тиждень без використання електрики і води, – зазначив учасник проекту професор Ронгуй Янг. – Ми раді можливості дослідження потенційного застосування цього рішення в енергетиці, авіабудуванні, сільському господарстві та інших областях».

 

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: