Вчені показали здібності підводного міні-робота з гідрогелю
3 Березня , 2017
Якщо атоми здебільшого пусті, чому речі тверді на дотик і на вигляд?
3 Березня , 2017

Нова камера покращує «зір» та швидкість реакції безпілотних автомобілів

Вчені з сінгапурського Наньянського технологічного університету (NTU) розробила надшвидку камеру з високою контрастністю, яка може допомогти безпілотним автомобілям і дронам краще «бачити» при екстремальних дорожніх умовах і при поганій погоді. На відміну від звичайних оптичних камер, які «засліплює» яскраве світло, а при темряві вони не здатні розрізняти деталі, нова розумна камера може записувати навіть незначні рухи об’єктів в реальному часі.

Асистент-професор Наньянський технологічного університету (Сінгапур) Чен Шоушан (Chen Shoushun) розробив ультрашвидку камеру з унікальною вбудованою мікросхемою, що дозволяє здійснювати миттєвий аналіз сцен які знімаються, підкреслюючи важливі об’єкти і деталі

Переваги нової розробки в порівнянні з існуючими технологіями

Нова камера записує зміни в інтенсивності освітлення між сценами з інтервалом, що вимірюється наносекундами. Це набагато швидше, ніж звичайне відео. Камера також зберігає зображення в формат даних, що дозволяє зробити їх меншими, ніж звичайні.

Зі своєю унікальною вбудованою мікросхемою, камера може здійснювати миттєвий аналіз сцен, підкреслюючи важливі об’єкти і деталі.

Розглянута камера розроблена асистент-професором Ченом Шоушаном (Chen Shoushun) зі Школи електричної та електронної інженерії Наньянського технологічного університету. Її назвали Celex, і її розробка зараз увійшла в свою завершальну фазу.

За словами її розробника:

«Наша нова камера може стати прекрасним інструментом безпеки для безпілотного транспорту, оскільки вона може бачити набагато краще оптичних камер, але без часових лагів, необхідних для аналізу і обробки відеопотоку».

Розроблена вченими камера дозволяє безперервно відстежувати і моментально аналізувати сцену. Її завдання полягає в тому, щоб допомогти автономному транспорту і дронам уникати несподіваних колізій, які зазвичай відбуваються протягом лічених секунд.

Камера Celex була показана в січні поточного року на проведеному в Сполучених Штатах симпозіумі IS&T International Symposium on Electronic Imaging (EI 2017). Вона отримала позитивні відгуки від присутніх на симпозіумі, багато хто є вченими та провідними представниками промисловості.

Як працює нова камера?

Сенсор звичайної камери містить кілька мільйонів пікселів, що дозволяють записувати інформацію про освітлення, що використовується для формування кінцевого зображення.

Характеризуються високою швидкістю відеокамери здатні записувати до 120 фотографій в секунду, генеруючи таким чином гігабайти відеоданих, які обробляються комп’ютером, щоб дозволити автономному транспорту «бачити» і аналізувати навколишню обстановку.

Чим навколишнє середовище складніше, тим повільніше здійснюється опрацювання відеоданих. В результаті утворюється лаг між тим, як камера щось «побачила», і дією, яку буде здійснено безпілотним автомобілем в якості реакції на побачене.

Для того щоб здійснювати миттєву обробку візуальних даних, запатентована камера Наньянського технологічного університету записує зміни між інтенсивністю освітлення окремих пікселів свого сенсора, що знижує вихід даних. Це дозволяє уникнути необхідності знімати всю сцену подібно фотографу і підвищує швидкість обробки даних камерою.

Сенсор камери також оснащений вбудованим процесором, який може миттєво аналізувати потік даних, визначаючи відмінності між об’єктами переднього плану і фону. Цей процес також називають обчисленням оптичного потоку. Розглянута інновація може дати самохідному транспорту більше часу на те, щоб відреагувати на наближення транспортного засобу або перешкоди.

Як повідомляється додатково, дослідження технології сенсора почалося в 2009 році і отримало 500 тисяч доларів США грантів. Дана технологія також публікувалася в двох академічних журналах Інституту інженерів електротехніки та електроніки (IEEE), який є найбільшою у світі професійною організацією, що займається питаннями технологічного прогресу.

Перспективи застосування технології

Промисловість проявила інтерес до даної технології. Професор Чен Шоушан зі своїми колегами утворили компанію-стартап Hillhouse Tech, завданням якої є комерціалізація технології виробництва розглянутих камер. Даний стартап є інкубатором NTUitive, компанії Наньянського технологічного університету, що займається інноваціями. Професор Чен Шоушан очікує, що нова камера буде готова для комерційного використання до кінця поточного року. Ведуться переговори зі світовими виробниками електроніки.

Коли, на вашу думку, самохідний транспорт може стати масовим і чи станеться це взагалі?

За матеріалами sciencedaily.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: