У США почалися випробування системи, здатної замінити брекети
24 Березня , 2017
Програмні боти створили власну мову
24 Березня , 2017

На YouTube з’явилися розсекречені зйомки ядерних випробувань

З 1945 по 1962 рік США провели більше 200 ядерних випробувань в атмосфері, щоб в повній мірі вивчити силу ядерної зброї. Ці страхітливі вибухи знімалися під будь-яким можливим кутом і з усіх відстаней. Потім фільми — а їх було близько 10 000 — зберігались в надсекретних сховищах, розкиданих по всій країні. І ось, вперше в історії, близько 4200 цих фільмів були відскановані і ще 750 — розсекречені американським урядом. 60 з них можна подивитись на YouTube. Деякі в кольорі, деякі – чорно-білі, у всіх — химерні назви надсекретних місій: операція «Пламббоб», операція «Чайник» і ін.

Керує проектом фізик-ядерник Національної лабораторії Лоуренса Лівермора (LLNL) Грег Спріггс, який сподівається зберегти фільми, проаналізувати заново і вичавити з них кожен біт даних. Насправді, адже ми багато чого ще не знаємо про наслідки висотних ядерних вибухів, і зараз вони заборонені Договором про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Публікуючи фільми і аналізуючи їх, Спріггс сподівається допомогти іншим фізикам, що мають ядерну зброю, більше дізнатись про ядерні вибухи.

«У нас немає ніяких експериментальних даних по сучасній зброї в атмосфері», говорить Спріггс. «Єдині дані, які у нас є, це старі випробування, тому все не так просто».

За останні п’ять років Спріггс проаналізував близько 400-500 фільмів. Дуже важливо їх оцифрувати, тому що всі вони зроблені на основі ацетату целюлози, який розкладається з часом. «Ви чуєте запах оцту, коли відкриваєте банки», говорить він. «Ми знаємо, що ці фільми знаходяться на межі розпаду і ось-ось стануть непотрібними».

Розсекречення фільмів — це «величезний бюрократичний захід», пише Сара Чжан Wired. Для кожного фільму Спріггсу потрібно заповнити форму, яка потім перейде до Міністерства енергетики країни на затвердження. Випробувальні ядерні операції вже відомі, тому немає ніяких причин зберігати фільми в секреті.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: