Військові США створили еластичний матеріал для броні, який можна латати праскою
15 Березня , 2017
Ланцюжок атомів золота дозволить вченим з’ясувати всі тонкощі процесу переносу тепла на нанорівні
15 Березня , 2017

На Вінниччині хочуть побудувати 14 нових сонячних електростанцій

Протягом трьох років у Вінницькій області планують побудувати 14 сонячних електростанцій загальною потужністю 72 МВт.

Як зазначає директор департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков, зараз в області працює 27 сонячних електростанцій потужністю 76,1 МВт, передає EcoTown.

«Тільки в 2016 році збудували сім нових СЕС, і на трьох збільшили потужність, – розповідає чиновник. – Завдяки альтернативним видам енергії – у нас працює ще 20 малих гідроелектростанцій – ми економимо 56000 тонн вугілля».

Сонячну енергетику планують активно розвивати в Барському районі, який сьогодні лідирує за кількістю сонячних електростанцій. «Найбільша СЕС займає 14 гектарів, – розповідає голова райдержадміністрації Володимир Саволюк. – У планах відкриття Копайгородської сонячної електростанції на 13 гектарах».

Про сонячну електроенергію мріє і сільський голова Мурованокуриловецького району Віктор Ольшевський. «На Подністров’ї, гориста місцевість яка не придатна для ведення сільського господарства, там доцільно встановлювати сонячні електростанції, – пояснює голова. – Такі об’єкти дозволяють і заробляти – у місцеві бюджети підуть кошти за оренду землі, на якій знаходиться електростанція, і створювати робочі місця – при монтажі сонячних батарей буде задіяно до 20 осіб, а в обслуговуванні навіть маленької СЕС – дві-три людини».

На додаток, Ольшевський пропонує використовувати сонячну енергію для опалення теплиць, а не лише для продажу за “зеленим” тарифом, як зараз практикують усі СЕС у Вінницькій області.

“Зелений” тариф значно дешевше, ніж звичайний, плюс – це чиста енергія, без шкідливих викидів, – пояснює голова. – Комплекс, який поєднує в собі сонячну електростанцію і теплицю-сушильню буде працювати дуже ефективно і мати гарний прибуток – зараз набирають популярність сухі борщові набори, яблучні і гарбузові чіпси, яблучно-гарбузова пастила, яка є не просто смачним десертом, але і здоровою добавкою до їжі».

За словами Віктора Ольшевського, невелика сонячна електростанція обійдеться в 1,6 млн гривень. «Поки ми всі розраховуємо, щоб знати всі витрати і можливі проблемні місця», – пояснює він. Разом з тим, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник зазначає, що сільський голова Сниткова поки не звертався з пропозицією про будівництво сонячної електростанції.

Для СЕС необхідно знайти земельну ділянку несільськогосподарського призначення, радить голова «сонячного» району Володимир Саволюк, додаючи, що в іншому випадку потрібно буде звертатися до органу місцевого самоврядування. «Іноді виникають проблеми при підключенні станції до існуючих електромереж, – зауважує він. – Ця послуга коштує майже стільки ж, як і обладнання».

 

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: