Для української ракети “Циклон 4М” в Канаді побудують космодром
24 Березня , 2017
Зроблені лазером бульбашки, перетворюють ємність з рідиною в тривимірний дисплей
24 Березня , 2017

Найбільш енергоефективна світлодіодна лампа створена у Гонконгу

Фахівці Лабораторії високоточних машинних технологій спільно зі студентами Гонконзького політехнічного університету розробили саму енергоефективну світлодіодну лампу. Її світлова віддача складає 129 лм/Вт, що в півтора рази перевищує віддачу традиційних LED ламп.

Ефективність розробленої лампи перевірена експериментами. При використанні протягом 8 годин на добу лампа зі світловою віддачею 1 300 лм (приблизно відповідає 100 Вт звичайної лампи розжарювання) спожила енергії на 4,2 долара. Звичайна світлодіодна лампа в аналогічних умовах спожила енергії майже на 6 доларів. Викиди вуглекислого газу склали 22 і 31 кг відповідно. Крім того, термін роботи нової лампи становить 50 000 годин, що вдвічі перевищує ресурс існуючих аналогів.

Світлодіодні лампи швидко завойовують ринок через свою економічність і довгий термін роботи. Тим не менш, висока вартість і малий кут світіння, поки, перешкоджають їх просуванню. Гонконгські вчені вирішили і цю проблему. Кут світіння їх лампи становить 300 градусів. До інших переваг лампи слід віднести природність світла, знижений рівень ультрафіолетового випромінювання, і відсутність шкідливих хімікатів – лампа на 80% складається з матеріалів, що переробляються.

самая эффективная светодиодная лампа

Ось основні новаторські рішення, що дозволили створити надекономічну лампу:

1. Використання алюмінію в якості матеріалу для підкладки. Алюміній успішно замінив кераміку і сапфіри, що не тільки здешевило лампи, але і продовжило термін їх роботи.

2. Монтаж малопотужних чіпів на обох сторонах підкладки. У розробленій в Гонконзі лампі потужні чіпи замінені на велику кількість чіпів малої потужності. Таким чином зменшилась споживана енергія і збільшився кут світіння.

3. Лампи виготовляються методом лиття під тиском. На відміну від нинішніх світлодіодних джерел світла, що виготовляються у вигляді напівсфери, вони мають більший кут світіння.

4. Спрощений перехід зі змінного на постійний струм, скоротив електричні ланцюги і зменшив кількість необхідних компонентів, що здешевило виробництво ламп.

Після успішного тестування прототипу компанія подала заявку на патент своєї технології. Наступним кроком стане отримання всіх необхідних дозвільних сертифікатів, і потім інноваційна LED-лампа надійде на ринок.

Джерело: phys.org

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: