Твердотільні літій-іонні акумулятори в 3 рази збільшать запас ходу електромобілів
24 Березня , 2017
Виробництво ігрової консолі PlayStation 3 в Японії незабаром завершиться
24 Березня , 2017

Найбільша плавуча вітряна електростанція забезпечить енергією 56 000 шотландських будинків

Уряд Шотландії оголосив про початок будівництва плавучої вітроелектростанції, оснащеної вісьмома турбінами потужністю 6 мВт кожна в морі біля північно-східного узбережжя країни неподалік від Абердіна.

Вітровий парк, названий Kincardine Offshore Windfarm, буде знаходитись приблизно в 15 кілометрах від узбережжя. Її потужності вистачить на те, щоб забезпечити електроенергією 56 000 домоволодінь. Теплова електростанція такої ж потужності щорічно викидає 94 500 тонн вуглекислого газу.

«Електростанція не тільки скоротить викиди вуглекислого газу, але і створить додаткові робочі місця. Крім того, вона зміцнить лідируючі позиції Шотландії в інноваційній вітряній електроенергетиці. Вітроенергетика країни має величезний потенціал, і згодом ми зможемо будувати подібні станції в Європі, Південно-Східній Азії та Північній Америці», – зазначив міністр бізнесу, інновацій та енергетики Шотландії Пол Уілхауз.

Передбачається, що плавуча вітроелектростанція Kincardine доведе комерційну і технологічну обґрунтованість подібних проектів. Опори вітрогенераторів існуючих морських ВЕС встановлюються на дні, і глибина обмежує можливість їх спорудження. Крім того, багато людей скаржаться, що такі вітряки псують пейзаж. Утворюється замкнене коло – виходить, що генератори не можна ставити ні занадто близько до берега, ні занадто далеко від нього.

Плавучі вітряні електростанції допоможуть розірвати це коло. Їх можна розміщувати далеко від узбережжя, не звертаючи уваги на глибину моря. Глава шотландського відділення Всесвітнього фонду дикої природи Ленг Бенкс сказав: «Розвиток вітряної енергетики в Шотландії показує, наскільки широко можна використовувати енергію вітру. Зрозуміло, що якщо ми хочемо зберегти існуючий клімат на Землі, ми повинні використовувати енергію вітру на суші і на морі».

Шотландія має найбагатший в Європі потенціал вітряної енергетики. До 2030 року планується отримувати половину всієї необхідної країні електроенергії за рахунок вітру.

Джерело: cleantechnica.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: