Сонячна енергетика в США зросла на 95%, новий рекорд «зелених» потужностей – 14,5 ГВт
17 Лютого , 2017
Kia створить свій водневий автомобіль у найближчі кілька років
17 Лютого , 2017

Найбрудніші місця в світі – ТОП 10 – країни, річки, міста (відео)

Близько 200 мільйонів людей у світі потрапляють під прямий вплив токсичних викидів промисловості. Свинець, ртуть або алюміній в грунті, воді та повітрі завдають невиправної шкоди здоров’ю людини. Швейцарська організація “Зелений хрест” в останньому звіті називає десять найбрудніших місць планети.

Звалище Агбогблоши, Гана

свалка бытовых отходов Агбогблоши, Гана

Купи супутникових антен, поламаних телевізорів і комп’ютерів накопичилися на другому за величиною у Західній Африці звалищі електронного побутового сміття. Воно входить в топ-десятку в звіті “Найбільш забруднені місця світу – 2017”. Кабельну оболонку спалюють прямо на місці, щоб дістатися до мідних провідників. Звільнений при цьому свинець завдає велику шкоду здоров’ю людей.

Річка Читарум, Індонезія

Самая грязная река в мире - Читарум, Индонезия

Вода в річці Читарум, що протікає в Індонезії, – в тисячі разів брудніше, ніж звичайна питна. В ній у великих обсягах можна знайти різні хімічні елементи – насамперед алюміній та свинець. І не дивно: близько двох тисяч фабрик використовують води Читарум і скидають в річку токсичні відходи. У той же час для мільйонів людей в Індонезії вода з цієї річки є джерелом існування.

Промисловий центр – місто Дзержинськ, Росія

самый грязный город России - Дзержинск

Дзержинськ є одним з найважливіших центрів хімічної промисловості Росії. Між 1930 і 1998 роками тут неякісно утилізували близько 300 тисяч тонн хімічного сміття. Тому хімікати потрапили в грунтові води, і забруднили атмосферу. Середня тривалість життя в регіоні 47 років, у чоловіків – 42 роки.

Чорнобильська АЕС, Україна

Самый радиационно опасный объект - Чернобыльсая зона, город Славутич

До сьогоднішнього дня Чорнобильська катастрофа вважається однією з найбільших ядерних аварій в світі. У ніч на 26 квітня 1986 тестові роботи на атомній електростанції призвели до жахливих наслідків: до цього часу 30-кілометрова зона навколо реактора є зоною відчуження. Багато хто, поблизу Чорнобиля захворіли на лейкемію.

Шкіряні заводи в Хазарібагхе, Бангладеш

Бангладеш, заводы по выделке кожи, загрязненная река и дети

Хазарібагх є місцем, де розташована більшість шкіряних заводів в Бангладеш. Однак вони досі використовують застарілі і неефективні методи обробки сировини. Щодня вони скидають понад 22 000 кубометрів токсичних відходів у річку Буриганга – найважливіше джерело води для столиці Бангладеш Дакки. Тому в столичних жителів високий рівень захворювань шкіри та дихальних шляхів.

Свинцеві рудники в Кабве, Замбія

Опасные для здоровья Свинцовые рудники в Кабве, Замбия

В Кабве, другому за величиною місті в Замбії, у багатьох дітей помічена в крові висока концентрація свинцю. Незважаючи на те, що шахти більше не працюють, місцеві жителі досі страждають від наслідків видобутку свинцю. Адже все відбувалося за застарілими технологіями, цей метал критично накопичився в грунті і грунтових водах.

Золоті копальні в Калімантані, Індонезія

как добывают золото и теряют здоровье люди

Калімантан є індонезійською частиною острова Борнео. Місцевість відома видобутком золота. У процесі видобутку цього металу в більшості рудників використовується ртуть. Щороку більше 1000 тонн цього елемента потрапляє в навколишнє середовище і забруднює у тому числі і грунтові води.

Річка Ріачуело, Аргентина

самая грязная работа на умирающей реке

Близько 15 тисяч виробництв скидають в річку Ріачуело токсичні відходи. За третину забруднення відповідальні хімічні заводи, розташовані неподалік від берегів аргентинської річки. Її води містять підвищену концентрацію цинку, свинцю, міді та інших важких металів. Місцеве населення страждає кишковими захворюваннями та хворобами дихальних шляхів.

Дельта річки Нігер, Нігерія

экология африки сбросы сточных вод и нефти река Нигер, Нигерия

Дельта річки Нігер є густонаселеним регіоном – тут проживає більше восьми відсотків жителів Нігерії. Втім, сама дельта, як і грунтові води і земля навколо, забруднені нафтою. Щорічно в річку потрапляє в середньому близько 240 тисяч барелів “чорного золота”. Причина – постійні аварії та крадіжки нафти.

Промислове місто Норильськ, Росія

какой самый грязный промышленный город в России - Норильск

У російському Норильську щорічно в атмосферу викидається близько 500 тонн міді і оксиду нікелю, а також два мільйони тонн оксидів сірки. Рівень забруднення повітря настільки високий, що середня тривалість життя працівників місцевих фабрик на 10 відсотків нижче, ніж в середньому по країні. Крім того, забруднене в регіоні повітря сприяє різним захворюванням органів дихання, зокрема раку легень.

Джерело: dw.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: