Ford показав, як погано світили фари 110 років тому
21 Лютого , 2017
Білл Гейтс запропонував обкласти роботів спеціальним податком
21 Лютого , 2017

Місія роботів Scorpion на аварійній станції Фукусіма закінчилася повним провалом

Фахівцям так і не вдалося завести робота всередину камери високого тиску

У свій час ми розповідали про роботу Scorpion, розробленому фахівцями компанії Toshiba, який повинен був проникнути всередину аварійних реакторів атомної електростанції Фукусіма для оцінки ситуації та пошуків шляхів проведення процедури очищення “гарячих зон”, в яких збереглися залишки розплавленого ядерного палива. І буквально днями представники японської енергетичної компанії Tokyo Electric Power Company (TEPCO) оголосили про те, що дана місія зіткнулася з низкою невирішених проблем, в силу яких вона закінчилася повним провалом.
Фахівці компанії TEPCO намагалися за допомогою системи дистанційного керування направити робота Scorpion у внутрішні приміщення 2-го реактора, туди, де присутній дуже високий рівень радіації. Робот Scorpion отримав свою назву через наявність у нього “хвоста”, на кінці якого встановлена камера. Рухова система робота була створена з прицілом на можливість переміщення уламків і сміття, а рухомий хвіст з камерою повинен був забезпечувати найкращий кут огляду.
Помещение аварийного реактора
Незважаючи на всі докладені зусилля, фахівцям так і не вдалося завести робота всередину камери високого тиску, стінки якої були проплавлені ядерним паливом. “Робот Scorpion випробував деякі труднощі зі свободою пересування” – пишуть представники TEPCO, – Але нам все ж вдалося отримати від нього достатню кількість даних, включаючи і більш-менш чіткі знімки”.
Робот Scorpion, розроблений і виготовлений фахівцями компанії Toshiba, має довжину близько 60 сантиметрів. Він оснащений двома камерами і датчиками, що дозволяють вимірювати рівень радіації, температуру і деякі інші параметри. Конструкція робота забезпечена захистом, здатним витримати вплив радіації близько 1000 зібертів, але роботу довелося на своєму шляху подолати кілька ділянок, де рівень радіації становив 650 зібертів за годину.
В таких умовах термін “життя” робота Scorpion скоротився всього до кількох годин. І цього часу виявилося недостатньо для того, щоб знайти можливий шлях до цілі через купи уламків і покрученої арматури.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: