Створена нова проточна батарея, в якій використовуються органічні речовини, розчинені в нейтральній воді
7 Березня , 2017
Американський стартап розробив 3D-принтер для друку піци
7 Березня , 2017

Медичні електронні імплантати стануть менше і потужніше в найближчому часі

Медичні пристрої з акумуляторним живленням, що імплантуються в тіло людини, вже врятували величезну кількість людських життів. Кардіостимулятори, що виробляють слабкі електричні імпульси, задають стабільний ритм биття серця у людей з аритмією, а крихітні дефібрилятори, генеруючі вже більш потужні імпульси, що дозволяють уникнути серцевих нападів і, в деяких випадках, повної зупинки серця. Однак, у таких пристроїв є і негативна риса – їх елементи живлення вимагають періодичної заміни, що пов’язано з ризиком занесення інфекції або з проведенням хірургічних операцій.
Махді Кіані (Mehdi Kiani), учений з Пенсільванського університету, і його команда працюють над тим, щоб зробити електронні імплантовані пристрої менших розмірів і мають деякі функціональні особливості, що дозволяють позбутися від необхідності заміни їх батарей. “Зараз ми розробляємо нові методи бездротової передачі енергії та технології інтегрованого керування електроживленням” – розповідає Махді Кіані, – “А розміри, до яких ми намагаємося зменшити розміри електронних пристроїв, складають міліметр або менше, що також пов’язане з масою проблем технічного плану”.
Однією з ключових технологій, розробка якої вже майже завершена, є технологія адаптивного інтегрованого керування електроживленням, що працює в режимі комплексного регулювання струму і напруги. Такий режим забезпечує більш ефективне використання дефіцитної енергії, ніж більш традиційні способи, засновані на керуванні вхідною і вихідною напругою. І можливостей нової технології керування електроживленням має вистачати для приведення в дію крихітних пристроїв, які постачають енергією за допомогою бездротових технологій.
Нові пристрої, які можна розмістити практично в будь-яку частину тіла людини, зможуть збирати та передавати назовні дані про стан різних органів, що дасть медикам більш повну картину про стан здоров’я людини. Крім цього, щось подібне може бути використано і для збору даних з надр мозку людини, що дозволить вченим глибше вивчити функції мозку, встановити причини деяких захворювань і знайти нові ефективні методи боротьби з ними.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: