Фізики створили модель складної квантової системи за допомогою штучної нейронної мережі
18 Лютого , 2017
Місто Марс 2117: ОАЕ приєднується до гонки по колонізації Червоної планети
19 Лютого , 2017

Маленькі безпілотні друзі

Безпілотникам, які спочатку розроблялися для військового призначення, в останні роки знайшлося багато роботи в самих різних сферах людського життя. Вони допомагають контролювати стан споруд, шукати людей, рахувати тварин, а останнім часом їх намагаються пристосувати для доставки невеликих вантажів.

Інфраструктура

За даними консалтингової компанії PricewaterhouseCoopers, найбільш широко безпілотники використовуються для моніторингу інфраструктурних споруд — нафтогазових труб, ліній електропередач і доріг. Друге найбільш затребуване застосування — моніторинг сільськогосподарських земель і лісових пожеж.


Моніторинг з допомогою безпілотників можна проводити також в інфрачервоному діапазоні

Порятунок людей

МНС деяких країн використовують безпілотники для моніторингу пожеж, заторів на дорогах, пошуку людей і стеження за рибалками взимку, на випадок, якщо ті проваляться під лід.

Доставка вантажів

У грудні 2016 року дрон компанії Amazon доставив свою першу комерційну посилку — телеприставку Amazon Fire TV Stick розміром з флешку і пакет попкорна. Amazon заявляє, що доставка проводилася в повністю автоматичному режимі — дроном ніхто не керував. Поки вона доступна тільки двом клієнтам, які живуть недалеко від складу компанії, з безліччю обмежень: вага посилки не повинна перевищувати 2,6 кілограма, а дрони можуть літати лише вдень в ясну погоду. Компанія пообіцяла збільшити кількість клієнтів до десятків протягом декількох місяців.

У Руанді компанія Zipline тестує можливості дронів для доставки крові для переливань і ліків у лікарні, у Німеччині логістична компанія DHL з 2014 року експериментує з доставкою невеликих посилок по повітрю. У Росії про плани використовувати безпілотники для доставки посилок заявив генеральний директор Пошти Росії. У цьому випадку мова також йшла про доставку ліків або запчастин у віддалені райони країни.


Доставка вантажу безпілотником DHL

 

Ресторани

Кілька ресторанів у світі використовують дрони в заміну або доповнення до офіціантів. Лондонський YO! Sushi відправляє їжу на дронах прямо до столиків, в той час як в сінгапурському Timbre використовують безпілотники для доставки страв з кухні в зал. Власники бруклінського TGI Fridays хотіли використовувати безпілотники для того, щоб ті на Різдво приносили до столиків гілочки омели.


Романтичні дрони в TGI Fridays

 

На жаль, найбільшу популярність ця романтична ідея отримала, коли на показі для журналістів дрон поранив ніс одного з фотографів.

В індійському місті Мумбаї дрони доставляють піцу, правда, коли компанія продемонструвала свої нові технічні можливості, нею тут зацікавилася місцева поліція, обурена тим, що не було повідомлено заздалегідь.


Доставка піци в кафе Copter Express

 

Журналістика

Можливість зйомки фото і відео з повітря використовується журналістами — так вони можуть отримувати кадри, які раніше було просто неможливо зняти. Наприклад, в 2014 році, дрони використовувались для зйомки Революції Гідності. Це дозволило скласти уявлення про реальні маштаби події. Також, українські журналісти широко використовують дрони для журналістських розслідувань. Вони дозволяють зазирнути за високі паркани до тих, хто волів би залишити свої таємниці при собі.

Відео Randy Mandy


Приклад журналістської роботи, виконаної за допомогою дронов: репортаж Денні Кука з Чорнобиля

 

 

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: