У Дубаї будується хмарочос Dynamic Tower
7 Березня , 2017
Як це працює? | Сонячна батарея (відео)
7 Березня , 2017

Люди змінюють клімат у 170 разів швидше, ніж сили природи

Вчені, які намагаються вивести визначення антропоцен, стверджують, що кліматичні зміни, спричинені людьми на Землі, значно перевершують викликані природними подіями за багато тисячоліть. Вони наводять цифри, що демонструють, як сильно люди впливають на клімат. Вчені розробили нове математичне рівняння, яке дозволяє їм визначити, як ми впливаємо на клімат. На їхню думку, глобальні температури зменшувалися в середньому на 0,01 градуса століття за останні 7000 років. Цей показник був прийнятий за базовий. Але за останні 45 років температури збільшувалася в середньому на 1,7 градуси за століття через викиди парникових газів.

У статті, опублікованій в журналі The Anthropocene Review, вчені пояснюють, що всі ці мільярди років клімат Землі залежав від астрономічних і геофізичних сил, а також внутрішньої динаміки планети. У рівнянні ці природні сили прагнуть до нуля з-за того, як повільно впливають на клімат Землі, у порівнянні з людською діяльністю. Коротше кажучи, у той час як ці чинники, як і раніше впливають на клімат Землі, людська активність значно їх перевершує. Зміни клімату, викликані людьми, що відбуваються в 170 разів швидше, ніж викликані природними силами.

«Ми не говоримо, що астрономічні сили нашої Сонячної системи або геологічні процеси кудись поділися, але з точки зору їх впливу в такий короткий період часу вони мізерно малі, якщо порівнювати з нашим впливом», говорить співавтор роботи Уїлл Стеффен.

«Хоча було б необачно ігнорувати величезна кількість доказів, які вказують на глибокі ризики, основна проблема полягає в геополітиці і навіть ставить під сумнів міжнародне співробітництво», додає співавтор дослідження Оуен Гафні.

Актуально це рівняння з двох причин. По-перше, воно дозволяє чітко проілюструвати наше нинішнє скрутне становище. Підкріплене даними про те, як сильно люди вплинули на клімат за такий короткий термін (природним силам потрібні були б на це мільйони років), воно очевидно демонструє вплив, яке ми надаємо свій світ.

«Кристалізація цих доказів у вигляді простого рівняння прояснює поточну ситуацію», зазначає Стеффен.

По-друге, воно може спонукати нас до дії — особливо тому, що у нас є не так багато часу, щоб оцінити весь збиток, який ми викликали, і почати діяти. Автори дослідження говорять, що «величина людського впливу на клімат більше схожа на удар метеорита, ніж поступово на зміну». Нездатність зменшити антропологічне зміна клімату може «викликати соціальний колапс», укладають у дослідженні.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: