Чим можна зарядити смартфон після кінця світу
11 Березня , 2017
У Японії придумали багатошарові електронні татуювання
11 Березня , 2017

Крихітні безпілотники зможуть замінити бджіл при запиленні рослин

Неухильне зниження популяції диких і домашніх бджіл, що спостерігається в деяких регіонах земної кулі, є предметом досить сильного занепокоєння. Адже без допомоги цих крихітних трудівників ефективне вирощування деяких сільськогосподарських культур стане практично неможливим. Але група дослідників з Національного інституту науки і передових технологій (Institute of Advanced Science and Technology, AIST), Японія, знайшла спосіб вирішення даної проблеми за допомогою високих технологій. Вони пропонують використовувати надмініатюрні безпілотні літальні апарати, які будуть займатися збором і перенесенням пилку за допомогою покритих липким гелем волосинок природного походження.
Поштовхом до цієї ідеї стала пляшка гелю, забутого в лабораторній шафі після одного з експериментів у 2007 році. Виявилося, що цей особливий іонний гель за весь час повністю зберіг всі свої липкі властивості. Крапельки цього гелю, нанесені на спини мурах, поміщених всередину коробки з тюльпанами, зібрали на себе набагато більшу кількість пилку, ніж мурахи, які не пройшли “липку обробку”.
Наступним кроком, зробленим вченими, став крихітний безпілотник, придбаний в найближчому магазині гаджетів. На поверхню цього літального апарату вчені приклеїли за допомогою вищезгаданого гелю волосинки природного походження, які наслідують короткий волосяний покрив медоносної бджоли. Наявність волосинок забезпечує велику площу захоплення пилку, а статична електрика, яка виникає від тертя, дозволяє більш надійно утримувати частинки пилку на волосинках.
І такий підхід спрацював на всі сто відсотків. Дослідники використовували цей апарат для обльоту декількох квіток, японських лілій, і виявили, що всі квіти були надійно опилені. Крім цього дослідники використовували другу контрольну групу квіток, які вони намагалися опилити за допомогою безпілотників, які не мають приклеєних до них ворсинок. І, як виявилося, у другому випадку всі зусилля були абсолютно марні.
Звичайно ж, придбані в магазині іграшкові безпілотники не можна серйозно розглядати в якості заміни комах-запилювачів. Для цього потрібні спеціально розроблені мініатюрні літальні апарати, що володіють високою ефективністю польоту і в систему управління яких зашиті основні принципи поведінки бджіл та інших корисних комах. Крім цього, такі літальні апарати повинні бути забезпечені “очима” і іншими органами почуттів, які дозволять армії штучних запилювачів наблизитися до можливостей їх живих прототипів.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: