Iris eTrike – електричний трицикл нового покоління (відео)
19 Лютого , 2017
Створені батареї на морській воді, здатні замінити літій
21 Лютого , 2017

Компанія Samsung першою розробила технологію синтезу аморфного графена

Схоже, що в майбутньому графен все ж знайде широке застосування в електроніці.

Тільки нещодавно ми писали про те, що дослідникам з Університету штату Канзас вдалося знайти доступний спосіб масового виробництва графена. Тепер же команда дослідників Samsung Electronics і корейського Університету Сонгюнгван (Sungkyunkwan University) заявила про створення унікальної технології синтезу аморфного графена.

Специалисты Samsung Electronics первыми разработали технологию синтеза аморфного графена

Зліва показана структура монокристалічного графена, праворуч — аморфного графена

Графен, який часто називають «диво-матеріалом» являє собою двовимірні листи атомів вуглецю і завдяки кристалічній структурі ідеально підходить для використання в гнучких і прозорих дисплеях для смартфонів і портативної електроніки.

Вперше про вражаючі характеристики графена заговорили в 2004 році.

Після цього по всьому світі стартували дослідження, пов’язані з графеном. Але більшість проектів були обмежені кристалічними формами матеріалу, які легше синтезувати.

Команді корейських фахівців першим вдалося розробити технологію синтезу аморфного графена, який властивостями і характеристиками сильно відрізняється від свого кристалічного побратима.

Цей новий матеріал має низьку електричну провідність, що розширює сферу його застосування далеко за межі електроніки. Кажуть, що він навіть може використовуватися для опріснення води.

Різниця між структурою кристалічної графену і аморфного графена розробки Samsung добре видно на зображенні вище.

Зазначимо, що фахівці інституту передових технологій Samsung (Samsung Advanced Institute of Technology) спільно з Інститутом передових матеріалів та технологій Університету Сонгюнгван займаються розробкою технології синтезу монокристалічного графена, придатного для подальшого використання в мікроелектроніці, з 2014 року.

І це нове досягнення доповнює попередні успіхи команди. Відзначається, що важливість останнього відкриття полягає в тому, що воно розширює спектр двовимірних матеріалів. Нові властивості аморфного графена відкривають нові області застосування.

На жаль, про терміни комерціалізації і застосування технології в серійних продуктах поки нічого не говориться, що наштовхує на думку, що технологія все ще потребує доопрацювання.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: