FCX-001 – концепт футуристичного гелікоптера від компанії Bell Helicopter
25 Березня , 2017
Розроблена нова ефективна технологія перетворення вуглекислого газу в паливо під впливом світла
25 Березня , 2017

Компанія Lockheed Martin почне поставки лазерної зброї для Армії США

Поки прості люди скаржаться на те, що у нас до цих пір немає джетпаків і літаючих машин, військовим структурам теж нерідко доводиться вставати «в чергу» і смиренно чекати, коли в їх руки потраплять новітні розробки. Як, наприклад, лазерна зброя, яку американська Lockheed Martin обіцяє почати поставляти збройним силам США вже протягом найближчих декількох місяців.

Виробник озброєння повідомляє про успішне завершення випробувань нової лазерної установки потужністю 58 кіловат. Для порівняння: компанія Boeing в 2014 році проводила показові стрільби своєї мобільної лазерної установки HEL MD потужністю 10 кіловат, за допомогою якої успішно збивали мортирні снаряди. Компанія Lockheed, в свою чергу, говорить, що до «релізу», її система зможе показувати рівно 60 кіловат потужності.

Працюють такі системи завдяки використанню комбінованого оптичного лазера, що складається з безлічі тонких лазерних пучків, які фокусуються в єдиний лазерний промінь. Сама установка досить важка і габаритна, але її без проблем можна встановити на будь-яку броньовану армійську вантажівку.

Зовсім недавно в Перській затоці ВМС США проводили випробування аналогічної лазерної установки (наполовину меншої потужності), встановленої на один зі своїх кораблів. Морська версія лазерної системи вимагає наявності великої батареї і зовсім не годиться для використання в наземних мобільних цілях. Нова розробка компанії Lockheed, в свою чергу, вийшла більш компактною, легкою, але в той же час більш потужною, в порівнянні з усіма іншими, що коли-небудь використовувалось армією США.

Звичайно ж, до появи зовсім вже компактних та індивідуальних бластерів поки далеко, правда, така зброя спочатку і не планувалась для використання проти людей, незважаючи на те, що безліч фантастичних фільмів могли говорити нам про зворотне. Завданням подібних лазерних систем, в першу чергу, буде захист кордонів і територій від компактних літальних апаратів, дронів, а також ракет. Наступальні можливості таких систем в перспективі теж є, але таке використання зараз видається дуже непрактичним.

Так як технології стають все дешевші і доступніші, багато радикальних угрупованнь, таких як ІДІЛ, здатні отримувати в своє розпорядження компактні літаючі дрони і дистанційно кероване озброєння. На думку багатьох фахівців, лазерна зброя в цьому випадку буде вкрай ефективною для боротьби з подібними погрозами і при цьому здатна серйозно знизити фінансове навантаження.

Нещодавно американський генерал Девід Перкінс, командувач TRADOC (командування по тренуванню кадрів і проведення наукових досліджень), розповів про те, як один із союзників США використовував ракети земля-повітря вартістю 3 мільйони доларів тільки для того, щоб збити дрон вартістю 200 доларів. За яких обставин і навіщо знадобилось збивати дрон ракетою, він не уточнив.

«Цей безпілотник можна придбати на Amazon за 200 доларів. Зрозуміло, у нього не було ні єдиного шансу проти «Петріот». Це спрацювало, вони в цьому переконались і тепер люблять наші ЗРК. Але я не впевнений, що це вигідно з точки зору економіки», – констатував Перкінс.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: