Угорські розробники пропонують перетворити будь-який автомобіль в безпілотник
14 Березня , 2017
Технологія нанодруку рідким металом може зробити революцію у сфері тонкоплівкової електроніки
15 Березня , 2017

Компанія IBM приступила до створення хмарного сервісу на базі універсального квантового комп’ютера

На днях, представники компанії IBM оголосили всьому світу про свої плани по створенню першого у світі сервісу хмарних обчислень на базі універсальної квантової обчислювальної системи. Очікується, що цей сервіс, що отримав назву IBM Q, стане доступним до кінця цього року і його можливостями зможуть скористатися зацікавлені в цьому організації і люди, які за певну плату отримають можливість орендувати обчислювальні потужності системи. Основою нового сервісу IBM Q став сервіс IBM, Quantum Experience, за яким зараз “ховається” експериментальний квантовий комп’ютер всього з п’ятьма кубітами, але у майбутній квантовій системі нараховуватиметься в десять разів більше кубітів, що забезпечить їй надзвичайно високу продуктивність.
Нагадаємо нашим читачам, що основою квантових комп’ютерів є квантові біти, кубіти, які, крім двох стандартних станів 0 та 1, можуть перебувати в третьому стані, стані квантової суперпозиції. Це забезпечує те, що при збільшенні кількості кубітів, що працюють за рахунок явища квантової заплутаності, обчислювальна потужність квантової системи зростає по експоненті. І, відповідно ідеї фахівців компанії IBM, тільки квантовим комп’ютерам з досить великою кількістю кубітів, буде під силу задача моделювання усього оточуючого нас світу з його нескінченною різноманітністю взаємодій і відносин.
Частинами нового проекту стануть програмний інтерфейс API for Quantum Experience і набір інструментів для розробників програмного забезпечення (SDK), які з’являться одночасно із запуском сервісу IBM Q. Вміст цих інструментів і спеціальна література дозволять програмістам навчитися кодувати абсолютно новим способом, створюючи програми, які максимально ефективно використовують усі унікальні можливості універсальної квантової обчислювальної системи.
Слід зауважити, що в момент запуску у складі квантової обчислювальної системи, що стоїть за сервісом IBM Q, буде нараховуватися 5 кубітів, тобто, по суті, вона буде представляти собою модернізований варіант системи Quantum Experience. Але, протягом декількох років кількість кубітів буде збільшено до 50 і тоді система отримає свою розрахункову обчислювальну потужність. Є велика ймовірність того, що по мірі розробки нових типів кубітів і супутніх надпровідних схем, які утримуються при температурах, набагато вище температури абсолютного нуля, система IBM Q пройде через кілька етапів кардинальної модернізації.
Компанія IBM планує, що клієнти їх сервісу будуть використовувати можливості середовища Quantum Experience і малопотужного квантового комп’ютера для розробки і попереднього налагодження власних програм, які після цього будуть запускатися на великому квантовому комп’ютері IBM Q. Про правильність такого підходу свідчить те, що менш ніж за рік існування, кількість клієнтів сервісу IBM, Quantum Experience налічує 40 тисяч, а кількість створених у його рамках програм перевалила за позначку в 275 тисяч. Справедливості заради слід зазначити, що переважна більшість цих додатків є тестовими, а кількість додатків, результати роботи яких були використані в реальних науково-дослідних роботах, становить, лише, 15.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: