Перша гонка безпілотних електрокарів Roborace закінчилася аварією
3 Березня , 2017
Відео: нова технологія бездротової передачі енергії працює як Wi-Fi
3 Березня , 2017

Друковані сонячні батареї на підході: створені дешеві і ефективні фотоелементи з перовскіту

 Дослідження дозволили зняти головний бар’єр, який заважав маштабному виробництву дешевих друкованих сонячних батарей.

Канадські вчені університету Торонто змогли зробити виробництво друкованих сонячних батарей подібним по вартості з друкуванням газети. Доктор Хайрен Тан і його команда створили покращені фотоелементи з перовскіту. Ця альтернативна технологія дозволить масово і недорого виробляти сонячні панелі.

«Зменшення розмірів значно знизить вартість виробництва чистого кремнію, – сказав професор Тед Сарджент, експерт по новим сонячним технологіям. – Перовскіт дозволяє нам виробляти невеликі сонячні батареї за вже наявними друкованими технологіями. В потенціалі можна об’єднати перовскіт і кремній для того, щоб і далі покращувати ефективність батарей, але це можливо лише при застосуванні нових низькотемпературних технологій».

Сьогодні практично всі сонячні батареї виробляються з кремнію високого рівня очищення. Для цього кремній обробляють при температурах вище 1 000 градусів з використанням шкідливих розчинників.

миниатюрные фотоэлементы на основе перовскита

Нові сонячні елементи з перовскіту складаються з тонкого шару кристалів, які в тисячу разів тонше людського волосся. Кристали можна перетворювати на подобу «сонячних чорнил», які наносяться на будь-яку поверхню приблизно так само, як принтер друкує букви чи зображення на папері.

Тану і його колегам вдалося знайти реакцію, яка дозволяє створити робочу поверхню сонячної батареї при температурі не вище 150 градусів. Цю температуру витримують майже всі повсякденні речі. Існуюча технологія вимагає мінімум 500 градусів, що виключає використання більшості пластиків і тканин.

Ще одним плюсом роботи канадських учених є стабільність. Їх батареї не знижують ефективність роботи навіть після 500 годин використання, тоді як раніше розроблені батареї на основі перовскіту могли знизити віддачу енергії вже через кілька годин.

«Якщо нам вдасться підвищити ефективність гібридних батарей до 30% і вище, це значно здешевить виробництво сонячної енергії», – сказав Тан.

Для довідки: Перовскіт – титанат кальцію, досить рідкісний мінерал. Вперше виявлений на Уралі. Родовища є також у Фінляндії, Австрії та Швейцарії.

Джерело: sciencedaily.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: