Як це працює? | Сонячна батарея (відео)
7 Березня , 2017
Sony створила датчик для камер смартфонів, здатний знімати зі швидкістю 960 кадрів в секунду
7 Березня , 2017

Дрон зі штучним інтелектом навчився обходитися без GPS

Розробники з компанії Exyn Technologies створили штучний інтелект, завдяки якому дрони вміють автономно літати в приміщеннях без GPS. Ще машини, оснащені такою програмною розробкою, непогано орієнтуються в темряві і здатні самостійно складати маршрут, покладаючись на свої сенсори.

«Зробити такий штучний інтелект для дронів набагато складніше, ніж розробити аналогічну програму для безпілотних автомобілів або будь-якого іншого наземного автономного устрою», — цитує сайт TechCrunch главу стартапу Віджая Кумара.

Дрони переміщуються в трьох вимірах, а це значить, що часто їм доводиться стикатися з перешкодами, які не були нанесені на карту. Крім цього, розумний автономний літальний апарат повинен враховувати й інші параметри: вантаж, який він здатний підняти, витрата батареї і багато чого ще.

Віджай Кумар, засновник стартапу Exyn Technologies, пояснив, що розробленене його командою програмне забезпечення можна встановити, практично, на будь-безпілотник.

На відео, опублікованому на сайті Exyn Technologies, можна побачити, як безпілотний дрон, отримавши від оператора координати, в які БПЛА повинен прибути, в реальному часі вибудовує мапу приміщення, а потім самостійно знаходить оптимальний маршрут, оминаючи перешкоди і людей, які постають у нього на шляху. Оператор задає дрону лише кінцеву точку прибуття, а весь інший маршрут апарат вибудовує самостійно.

Зараз розробники планують навчити кілька таких безпілотників працювати в команді, спільно виконуючи певні завдання.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: