Атомні годинники з оптичними ґратами стануть чутливим елементом детектору гравітаційних хвиль
22 Березня , 2017
Вчені знайшли спосіб обдурити датчики руху мобільних пристроїв
22 Березня , 2017

Дослідники Кембриджа навчились отримувати водень з біомаси за допомогою сонячного світла

Команда вчених Кембріджського університету розробила новий спосіб виробництва стійкого і, відносно, дешевого палива. Їх технологія дозволяє за допомогою світла виділяти з біомаси чистий водень.

Однією з серйозних проблем сучасного суспільства є переробка відходів. Виснаження природних ресурсів змушує і уряду, і бізнесменів замислюватись над отриманням енергії зі сміття.

Біомаса завжди була джерелом тепла та енергії для людини. Нафта – це не що інше, як біоматеріали, які мільйони років піддавались впливу високого тиску і температур. Головним компонентом рослинної біомаси є лігноцелюлоза. До недавнього часу її переробка у водень проводилась шляхом газифікації при високих температурах.

«Лігноцелюлоза – це природний еквівалент армованого бетону. Вона складається з міцних кристалічних волокон целюлози, скріплених лігніном і геміцелюлозою, які діють як клей. Лігноцелюлоза надає рослинам механічну міцність і стійкість, але одночасно, вона вкрай ускладнює їх хімічну переробку», – говорить доктор Моріц Кюнель з факультету хімії Кембриджа.

Нова технологія заснована на принципі фотокаталітичної переробки. Наночастинки-каталізатори додаються в лужну воду, в якій плаває біомаса. Потім суміш розташовується під джерелом світла. Під впливом фотонів біомаса виділяє водень, який збирається з поверхні. Отриманий газ чистий і може бути джерелом енергії.

способ получения водорода из света и биоматериалов

Наночастки здатні поглинати сонячну енергію і використовувати її для складних хімічних реакцій, в результаті яких з води і біомаси виділяється водень. В якості побічних речовин після складних процесів виходять мурашина кислота і карбонати.

«Біомаса містить багато енергії, однак її дуже складно добути з довгих і масивних структур. Наш метод дозволяє легко виділити придатний до використання водень. Ми створили комбінацію каталізатора і суміші біомаси з водою, для добування водню,для чого, потрібно лише сонячне світло», – відзначає співавтор дослідження доктор Девід Уокерлі.

В експериментах використовувались різні види біомаси. В тестових ємностях містились шматочки дерева, паперу та листя, які не пройшли ніякої попередньої обробки.

Розробка технології проходила в Лабораторії Крістіана Доплера Кембриджського університету. Глава лабораторії доктор Ервін Райснер вважає отримані результати чудовими. «Ми навчились виділяти водень з біомаси в природних умовах. Це нова життєздатна альтернатива високотемпературній газифікації та іншим способам отримання водню», – сказав він.

Джерело: cam.ac.uk

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: