NASA приступило до тестів пасажирського надзвукового літака QueSST
7 Березня , 2017
HAYSTAC – новий датчик, призначений для пошуків аксіонної темної матерії
7 Березня , 2017

Голосовий помічник Alexa навчиться розрізняти голоси людей

Alexa впізнає тебе з тисячі. За словами, по очах, по голосу…

Amazon займається розробкою нової функції, яка допоможе її голосовому помічнику Alexa розрізняти голоси окремих користувачів, повідомляє Time з посиланням на людей, обізнаних про плани компанії. Представник Amazon відмовився як-небудь коментувати одержану сайтом інформацію.

Голосовой помощник Alexa от Amazon научится различать голоса людей

Alexa, як і Siri і Cortana, може інтерпретувати і реагувати на різні голосові команди на кшталт «Яка надворі погода?» чи «Що сьогодні показують в кіно?». Тим не менш, жодна з «розумних» колонок не вміє розрізняти голоси людей.

Нововведення Amazon дозволить прив’язувати зразки голосів до конкретних користувачам для підтвердження їх особистості.

Власник основного аккаунту Amazon Echo зможе обмежувати доступ до певних команд по таким зразкам. Наприклад, можна буде зробити так, щоб тільки за допомогою голосу одного з дорослих, що живуть в будинку, можна було віддати Alexa команду про оплату кредитною карткою або включення кавомашини.

Цю функцію, яка отримала всередині компанії назву Voice ID, Amazon розробляє з літа 2015 року. Ще минулого літа функція фігурувала в планах Amazon, проте поки що не зрозуміло, коли відбудеться її запуск і чи взагалі відбудеться. Розробка самої технології вже завершена, і зараз питання полягає тільки в самій інтеграції функції продукту серії Echo.

Ряд факторів можу викликати затримку релізу, включаючи питання безпеки, які останнім часом мають для компанії особливо велике значення. Зокрема, нещодавно Amazon відмовилася передавати записи одного з користувачів Echo поліції штату Арканзас, яка розслідувала вбивство, що сталося в листопаді минулого року. За словами компанії, такі записи повинні бути захищені Першою поправкою до Конституції США.

Нововведення може бути корисно для тих сімей, які використовують декілька акаунтів Amazon або хочуть мати роздільні списки завдань, заявив головний аналітик Jackdaw Research Ян Доусон (Jan Dawson).

Також завдяки Voice ID компанія може стати повноправним конкурентом Google з її колонками Home, обладнаними підтримкою помічника Google Assistant. На смартфонах Pixel, GA вміє розрізняти голоси людей, які вимовляють команду «Окей, Google», в той час як Google Home такою можливістю похвалитися не може.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: