Друковані сонячні батареї на підході: створені дешеві і ефективні фотоелементи з перовскіту
3 Березня , 2017
“Двонаправлені” світлодіоди перетворять екрани смартфонів у зарядні пристрої
5 Березня , 2017

Відео: нова технологія бездротової передачі енергії працює як Wi-Fi

Сьогоднішні смартфони, планшети, ноутбуки та інші портативні пристрої мають величезну потужність і продуктивність. Але, окрім усіх переваг мобільноі електроніки, у неї є і зворотна сторона – постійна необхідність заряджання через дроти. Незважаючи на всі нові технології батарей, ця необхідність зменшує зручність пристроїв і обмежує їх переміщення.

Вчені американської Дослідницької лабораторії Діснея (walt Disney Research) знайшли вирішення цієї проблеми. Вони розробили метод бездротової зарядки, зробивши непотрібними дроти та зарядні пристрої. Причому їх метод дозволяє одночасно заряджати не тільки гаджети, але і, наприклад, побутову техніку та освітлення.

«Наш інноваційний метод робить електричний струм таким же всепроникаючим, як і Wi-Fi, – говорить один з директорів лабораторії та її провідний науковий спеціаліст Алансон Семпл. – Він відкриває дорогу для подальших розробок у сфері робототехніки, раніше обмежених ємністю батарей. Поки ми продемонстрували роботу установки в невеликій кімнаті, але немає ніяких перешкод до того, щоб збільшити її потужність до розмірів складу».

вай-фай передача энергии беспроводов

Систему бездротової передачі електроенергії розробив ще в 1890-х роках відомий вчений Нікола Тесла, однак масового поширення винахід не отримав. Сьогоднішні системи передачі струму без проводів працюють в основному на вкрай обмежених просторах.

Метод, названий квазістатичним порожинним резонансом (quasistatic cavity resonance, QSCR), полягає в подачі струму до стіни, підлоги і стелі приміщення. Вони, у свою чергу, генерують магнітні поля, які впливають на приєднаний до приймача пристрою який заряджається, що містить котушку. Вироблена таким чином електроенергія передається батареї, попередньо пройшовши через конденсатори, що виключають вплив інших полів.

Випробування показали, що таким чином через звичайну електричну мережу можна передавати до 1,9 кіловат потужності. Цієї енергії вистачає для того, щоб одночасно заряджати до 320 смартфонів. Причому, за словами вчених, така технологія не дорога і може бути легко налагоджений її комерційний випуск.

Випробування проходили в спеціально створеній з алюмінієвих конструкцій кімнаті розміром 5 на 5 метрів. Семпл підкреслив, що в майбутньому наявність металевих стін може бути не обов’язковою. Можна буде використовувати струмопровідні панелі або спеціальну фарбу.

Розробники запевняють, що їх спосіб передачі енергії по повітрю не представляє ніякої загрози для здоров’я людини та інших живих істот. Їх безпека забезпечується за рахунок дискретних конденсаторів, які виконують роль ізолятора для потенційно небезпечних електричних полів.

 

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: