Британські інженери розробили прототип дрона з «пташиними» крилами
25 Березня , 2017
Німці зроблять із закритих шахт сховища «зеленої» енергії
26 Березня , 2017

Вчені із США створили тканину яка самопотовщується

Схоже, у майбутньому нам не доведеться гадати, як же одягнутись по погоді, щоб протягом дня нам не було занадто холодно або надто жарко. Погодьтесь, дуже зручно: куртка сама змінює свої властивості залежно від температури повітря. Звучить трохи фантастично, але, як повідомляє видання IEEE Spectrum, групі американських дослідників, які організували стартап Otherlab, вдалось створити тканину саме для таких цілей. Причому, що примітно: тканина змінює свою товщину без використання проводів і навіть елементів живлення.

Стартап Otherlab працює на замовлення Агентства передових досліджень США у сфері енергетики в рамках проекту «Матеріали, які адаптуються до температури» — Thermally Adaptive Materials, або скорочено ТАМ. Новий тип тканини складається з декількох шарів, у складі яких є матеріали з різними властивостями. Таким чином, кожен шар по-своєму реагує на зміну температури навколишнього середовища. Деякі при охолодженні звужуються, через що, тканина утворює складки, а між шарами з’являються свого роду «повітряні кишені». Інші ж, при нагріванні, навпаки, розширюються, тканина «розгладжується» і стає плоскою.

Взагалі, варто сказати, що створення надтехнологічною одягу досить модна тенденція останнім часом. Створюються сукні з графена, а також розробляєтся «розумна» бавовна, з якої, при бажанні, можна пов’язати екзоскелет. Крім того, багато компаній ведуть розробки і в області термзмінного одягу. Приміром, у вересні 2016 року інженери Стенфордського університету заявили про те, що їм вдалось отримати напівсинтетичну тканину на основі пористого поліетилену. Така тканина здатна розсіювати тепло людського тіла, регулюючи таким чином теплообмін.

Повертаючись до розробки дослідників з стартапу Otherlab, інші подробиці нового виду тканини на даний момент тримаються в секреті, проте принцип функціонування можна побачити вже зараз, подивившись відео, розташоване нижче.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: