На IDEX 2017 показали українського бойового робота
3 Березня , 2017
Нова камера покращує «зір» та швидкість реакції безпілотних автомобілів
3 Березня , 2017

Вчені показали здібності підводного міні-робота з гідрогелю

Прозорий робот може ловити живу рибу.

Вчені Массачусетського технологічного інституту (MIT) завжди знаходяться на передовій інноваційних рішень, про що свідчать анонсованы ними проекти та напрацювання в самих різних галузях і прототипи смарт-пристроїв.

У списку найбільш привабливих напрямків для американських дослідників особливе місце займає робототехніка і всі пов’язані з нею автоматизовані системи.

Цього разу команда лабораторії MIT розповіла про успіхи в створенні пристрою у вигляді клішні-щупальця для функціонування у водному середовищі.

Відображений на відео роботизований механізм являє собою конструкцію, основна частина якої виконана з матеріалу під назвою гідрогель. Завдяки йому пристрій здається практично невидимим у воді, що дозволяє зробити його малопомітним для ока.

Роботизована клешня з гідрогелю здатна демонструвати маневреність під водою не гірше, ніж це роблять біологічні представники місцевої фауни. Це дозволяє роботу наблизитися до риби і схопити її до того, як вона розпізнає в незвичайній конструкції чужорідний елемент, який представляє для неї небезпеку.

Для виготовлення маніпулятора дослідники з MIT вдалися до технології тривимірної друку. Складене з набору кубиків щупальце приводиться в рух електронасосом. Використовуючи доступну в безмежній кількості воду для прискорення робота разом з гнучкістю його складових частин, яка забезпечується властивостями гідрогелю, конструкція здатна за лічені секунди зробити ривок для захоплення рухомої цілі.

З урахуванням малопомітності і непривабливості робота, якого можна переплутати з медузою, представлена система виглядає досить цікавим прототипом для подальшого розвитку закладеної в неї ідеї. Однак у найближчі кілька років потенційне комерційне застосування гідрогелевому пристрою навряд чи знайдеться.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: