Boeing збирається виробляти 3D-друковані модульні супутники
5 Березня , 2017
Томські вчені створили мініатюрний потужний прискорювач частинок
5 Березня , 2017

Вчені організували перший в історії поєдинок двох квантових комп’ютерів

Вперше в історії два квантових комп’ютера зійшлися обличчям до обличчя на рингу за звання чемпіона. Вчені підготували серію експериментів, які повинні були виявити переможця серед квантових комп’ютерів, створених зусиллями інженерів Університету Меріленда, а також компанії IBM. Однакові алгоритми запускалися на обох комп’ютерах, після чого за результатами фахівці обирали лідера кожного етапу змагань. А ці результати, потрібно зауважити, виявилися вельми неоднозначними.

Квантовий комп’ютер виробництва IBM виявився значно швидшим за свого побратима, зробленого в Університеті Меріленда. Наскільки швидше? Так майже в 1000 разів, що вражає, чи не правда? Але є один нюанс. Незважаючи на свою швидкість, цей комп’ютер продемонстрував куди менш вражаючий відсоток точності обчислень. Квантовий комп’ютер з Меріленда видавав вірну відповідь у 77,1% випадків, тоді як комп’ютер IBM був точний лише у 35,1% своїх обчислень. От і зрозумій тепер – хто ж вийшов переможцем у цій історичній сутичці.

Два комп’ютери були створені на основі двох різних технологій. Вчені з Університету Меріленда використовували іони ітербій, керовані лазером і електромагнітною пасткою, а фахівці з IBM розробили свій комп’ютер на основі п’яти невеликих петель з надпровідного металу, якими можна керувати за допомогою надвисокочастотного випромінювання. Не можна сказати, що це потужні комп’ютери, так як на сьогоднішній день вони більше нагадують лише «ембріони» того, що чекає людство в майбутньому. Але той факт, що вчені не сидять на місці і продовжують активно досліджувати цю тему, не може не тішити.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: