Що потрібно знати про план Ілона Маска відправити людей до Місяця
7 Березня , 2017
Як це працює? | Вітряна електростанція (відео)
7 Березня , 2017

Вчені довели можливість створення комп’ютерів на основі ДНК

Дослідники з Університету Манчестера під керівництвом професора Росса Кінга розробили обчислювальний пристрій на основі дезоксирибонуклеїнової кислоти. Якщо сприймати ДНК як мову програмування життя, то чому б не створити на її базі комп’ютер, здатний виробляти обчислення? Якщо ДНК здатна віддавати накази лейкоцитам, щоб ті атакували інфекцію, або ж змусити волосся рости, теоретично можна пристосувати її для обробки величезних масивів даних. Що і довели британські вчені.

Поточне покоління комп’ютерів використовує певну кількість процесорів і їх ядер для виконання тих чи інших операцій. Пристрій на базі молекул ДНК здатен копіювати себе, рости для того, щоб одночасно виконувати все більшу кількість обчислень. Квантові комп’ютери, в даний момент знаходяться на дуже ранньому етапі розвитку, також здатні на неймовірно швидкі паралельні розрахунки, але їх робота пов’язана з величезними технічними складнощами, а ось у ДНК-комп’ютерів таких обмежень не було виявлено.

Професор Росс Кінг вперше в історії продемонстрував роботу недетермінованої універсальної машини Тюрінга. Теоретично, такий пристрій здатний збільшувати свою продуктивність по експоненті, залишаючи далеко позаду традиційні електронні і навіть квантові комп’ютери. Вчені всього світу намагалися довести можливість створення такого комп’ютера протягом десятиліть. Але британським вченим вперше вдалося реалізувати подібний механізм на основі молекул ДНК. Результати своєї роботи вчені планують опублікувати в престижному журналі Journal of the Royal Society Interface найближчим часом.

«Уявіть собі комп’ютер, який намагається вибратися з лабіринту і опиняється на роздоріжжі доріг. Електронний комп’ютер обере або ліву дорогу, або праву. А нашому обчислювальному пристрою не потрібно нічого обирати, він може роздвоїтися і піти одночасно по обох дорогах, тим самим прискорюючи процес пошуку правильного рішення. Ця «магічна» здатність стає можливою завдяки тому, що комп’ютер зроблений з ДНК, а не з кремнієвих чіпів», — пояснює професор Кінг.

Квантові комп’ютери теж здатні «піти відразу в двох напрямках на роздоріжжі», якщо висловлюватись словами професора, але це можливо лише за умови, що лабіринт має чітку симетрію, а це, в свою чергу, сильно обмежує можливості таких обчислювальних машин. Завдяки тому, що молекули ДНК дуже малі, настільні комп’ютери на базі такої технології здатні вмістити в себе куди більше компонентів, ніж традиційні ПК. При цьому споживання енергії ДНК-комп’ютерів також буде прагнути до мінімуму. Звичайно ж, споживчі рішення на базі цього відкриття з’являться лише через десятки років, але ми тільки що стали свідками дуже важливого для науки відкриття.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: