Hyundai показала водневий автомобіль FE Fuel Cell з запасом ходу 800 км
20 Березня , 2017
У Китаї відкрили для відвідин туристами найбільший радіотелескоп у світі
20 Березня , 2017

Вчені вважають, що швидкі радіоімпульси можуть бути слідами роботи енергетичних систем космічних кораблів позаземних цивілізацій

Вчені, провідні “мисливці” за позаземними цивілізаціями, досить давно займаються пошуками різних ознак їх діяльності, починаючи від радіопередач і закінчуючи спалахами лазерного світла. На жаль, такі пошуки ще не принесли позитивних результатів, але деякі вчені вважають, що потрібні підказки вже відомі людям деякий час, таємничі явища, звані швидкими радіоімпульсами (Fast Radio Burst, FRB), можуть бути слідами роботи “просунутих” позаземних технологій. А якщо бути більш точним, то енергія цих радіоімпульсів, для створення яких необхідний передавач, розміром з планету, може служити для приведення в дію космічних кораблів і дослідних зондів, що працюють в надрах далеких галактик.
“Незважаючи на те, що швидкі радіоімпульси дуже яскраві, вони мають настільки малу тривалість, що нам достеменно ще не вдалося визначити ні їх природу, ні місце розташування їх джерела” – розповідає Аві Леб (Avi Loeb), вчений з Центру астрофізики Гарварду-Смітсона (Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, CfA), – “Тому теорія про їх штучне походження має точно таке ж “право на життя”, як і будь-які інші теорії”.
Нагадаємо нашим читачам, що швидкі радіоімпульси являють собою надзвичайно яскраві спалахи випромінювання радіочастотного діапазону, що тривають одну або кілька мілісекунд часу. Перші такі імпульси були зареєстровані в 2007 році завдяки можливостям гігантських радіотелескопів, таких, як Parkes Observatory в Австралії і Arecibo Observatory в Пуерто-Ріко. І за попередніми розрахунками, джерела цих радіоімпульсів перебували в надрах галактик, віддалених від Землі на мільярди світлових років.
Вчені з Центру астрофізики Гарварду-Смітсона і Гарвардського університету за параметрами радіоімпульсів розрахували характеристики передавача, здатного сформувати такі імпульси, які можуть подорожувати на величезні відстані. Якщо такий передавач забезпечується енергією за рахунок світла найближчої зірки, то сонячні батареї повинні покривати площу поверхні планети, в два рази перевищує розмір Землі. Такі масштабні проекти ще лежать далеко за межею можливостей сучасних земних технологій, але з точки зору фундаментальних законів фізики в них немає нічого нездійсненного.
Другим аспектом, який був розглянутий вченою, стало питання, чи зможе величезний передавач “вижити” і не розплавитися під час формування такого потужного радіоімпульсу? Вчені прорахували, що передавач, розміром з нашу планету, оснащений водяною системою охолодження, цілком може впоратися з таким завданням, витримати тепловий удар і через деякий час бути готовим до формування чергового імпульсу.
І третім питанням, відповідь на який спробували дати науковці, є питання, а для чого взагалі це потрібно? Найвірогіднішим варіантом використання подібної технології є використання космічних “вітрил” великій площі. А кількості енергії швидкого радіоімпульсу цілком достатньо для того, щоб змусити рухатися щось, вагою в мільйон тонн, у 20 разів більше найбільших земних круїзних лайнерів. “Це може бути чимось більшим, здатним переносити пасажирів і вантаж на міжзоряні і, можливо, міжгалактичні відстані” – пишуть вчені.
Рідкість реєстрації швидких радіоімпульсів вчені пояснюють їх вузькою спрямованістю. І для того, щоб такий радіоімпульс зміг досягти Землі потрібен збіг цілої низки факторів. По-перше, космічне вітрило і планета-передавач повинні перебувати на лінії, що закінчується біля кінцевої мети подорожі, і, по-друге, на цій же лінії повинна знаходитись і Сонячна система. Такий збіг сам по собі має дуже низьку ймовірність, яка знижується ще більше через те, що планети і галактики весь час переміщаються одна щодо одної. На користь цієї теорії говорить той факт, що вченим вдалося зареєструвати повторні радіоімпульси, які витікають з тієї ж самої точки простору, що і попередні, крім цього, вченим ще невідомі катастрофічні астрономічні події або астрофізичні явища, результатом яких можуть бути настільки потужні короткі імпульси.
Вчені самі визнають, що їх робота заснована на спекуляції деякими фактами. Коли їм задали питання про те, чи вірять вони самі у штучне походження швидких радіоімпульсів, вчені відповіли: “Наука – це не питання віри, вона заснована на фактах і доказах. Ми збираємо всі наявні факти, розглядаємо їх під різними кутами зору і виступаємо в ролі суддів, які вирішують питання правдоподібності тієї чи іншої ідеї або пояснення”.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: