Пасивний дім «Сонячна ферма» сам себе забезпечить енергією
16 Лютого , 2017
HAPLS, найпотужніший у світі лазер з напівпровідниковим накачуванням, почав роботу в безперервному імпульсному режимі
16 Лютого , 2017

Вченим NASA вдалося створити чіпи, здатні зберегти працездатність на поверхні Венери

Дивлячись на всі зусилля, що прмкладаються людьми у напрямку вивчення інших планет, виникає питання, чому майже всі ці зусилля зосереджені на Марсі? Адже Венера знаходиться набагато ближче до Землі, ніж Марс? Однак Венера, ця “пекельна кулька”, має поверхню, ще більш гарячу, ніж Меркурій, оточена щільною і кислотною атмосферою. В таких умовах, як показала практика, жоден електронний пристрій не зможе пропрацювати довше декількох годин. Але вченим з НАСА, схоже, вдалося знайти рішення даної проблеми.
Нагадаємо нашим читачам, що останнім космічним апаратом, опущеним на поверхню Венери в 1982 році, став радянський апарат, якому вдалося пропрацювати там близько двох годин. Однак, якщо на світ з’являться процесори та інші чіпи, здатні функціонувати при температурі понад 400 градусів Цельсія, то на Венеру можна буде опустити навіть венероход, який зможе там діяти протягом тривалого часу.
Экспериментальный чип
Як вже згадувалося вище, основними чинниками, що перешкоджають тривалій роботі електроніки на поверхні Венери, є висока температура і величезний тиск. Переважна більшість сучасних чіпів виготовляються з кремнію, який при високій температурі втрачає напівпровідникові властивості і починає вести себе, як простий провідний матеріал. Заміною кремнію в високотемпературних чіпах став карбід кремнію, який зберігає напівпровідникові властивості при високій температурі, крім цього, в чіпі використані електричні провідники з екзотичних матеріалів, наприклад, силіцидів танталу, які можуть витримати не тільки високу температуру, але і продовжувати працювати в хімічно агресивному навколишньому середовищі.
За допомогою ряду розроблених ними технологій дослідники створили дослідний зразок чіпа, який був поміщений всередину експериментальної установки Glenn Extreme Environments Rig (GEER), що дозволяє з високою точністю змоделювати умови на поверхні Венери. Новому “венеростойкому” чіпу вдалося зберегти працездатність протягом більш ніж трьох тижнів, і цей термін міг стати ще більшим, якби вчені вирішили продовжити експеримент.
Экспериментальный чип #2
Те, що новий чіп зумів зберегти свою працездатність в таких складних умовах, ще не означає, що дана технологія вже готова до практичного застосування. На дослідному зразку чіпа була сформована лише проста схема обробки сигналу, що складається всього з 24 транзисторів. “За ступенем складності чіпа ми знаходимося зараз на рівні 1970-х років”, – пишуть учені, – “Але ми вже закінчили розробку чіпів з сотнею транзисторів на кристалі, а в історії є ряд випадків успішних досліджень космосу з чіпами і меншої складності. Тим не менш, нам ще належить розробка простого процесора, який зможе керувати на примітивному рівні апаратом, діючим на поверхні Венери”.
“Нікому ще не вдавалося зробити складні електронні схеми, здатні працювати при настільки високій температурі і агресивних умовах протягом тривалого часу. І ми сподіваємося, що наша робота зробить можливим більш ретельне вивчення самої близької до Землі планети Сонячної системи”.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: