Знімний веломотор з батареєю легко перетворює велосипед в електробайк (відео)
15 Лютого , 2017
У Дубаї запустять літаючі таксі-дрони вже цього літа
15 Лютого , 2017

Вперше у світі створено серійний літаючий автомобіль PAL-V Liberty (відео)

Датська компанія PAL-V, що розробляє літаючі автомобілі, готова стримати свою обіцянку стати піонером ринку. Після декількох успішних випробувань фахівці компанії зосередилися на приведення свого триколісного літаючого автомобіля до європейським і американським дорожніх та авіаційних стандартів. Одночасно PAL-V проводить запис бажаючих придбати машину, названу Liberty («Свобода»).

«Після кількох років тяжкої роботи, в ході якої нам довелося подолати величезні технологічні проблеми, нашим інженерам вдалося створити інноваційний літаючий автомобіль, який відповідає регуляторним вимогам у всьому світі», – сказав глава PAL-V Роберт Дингеманс в спеціальній заяві для преси.

массовая летающая машина

Аеромобіль Liberty оснащений двома двигунами. Один призначений для їзди, другий для польотів. Дизайнери навмисно створювали своє дітище розміром зі «звичайний автомобіль» з салоном для двох осіб. У дорожньої конфігурації ротор забирається в корпус машини, а лопаті і хвіст розташовуються зовні, нагадуючи багажник на даху.

автомобиль-вертолетОдна з перших моделей літаючого авто PAL-V

Двигун потужністю 100 к. с. дозволяє Liberty розганятися до 160 км/год. При цьому для того, щоб набрати 100 км/год автомобілю потрібно 9 секунд. Витрата палива 7,6 л. на 100 км дозволяє літаючій машині подолати на одній заправці 1 315 км

пилотируемый летательный аппарат для наземной езды
У компанії говорять, що Liberty – це автомобіль, який літає і літак, який їздить

Якщо потрібно піднятися в небо, ротор автоматично висувається з кузова. Далі пілотові потрібно відстебнути лопаті і хвіст, і закріпити їх. Ця операція займає від 5 до 10 хвилин. Перетворившись в літальний апарат, Liberty може набирати висоту до 3 500 м. Повітряний мотор має потужність 200 к. с. Максимальна швидкість в повітрі складає 180 км/год, економічна 160, а крейсерська – 140 км/год. Рухаючись на швидкості 160 км/год, льотчик зможе економити до 10% палива. Максимальна дальність польоту – 500 км.

Після приземлення лопаті і хвіст демонтуються, а ротор забирається в кузов. У дорожньої конфігурації розміри Liberty складають 4 м в довжину і 1,7 м у висоту. При польоті розміри збільшуються відповідно до 6,1 і 3,2 м. Діаметр пропелера становить 10,75 м.

инженеры скрестили автомобиль и самолет

Бажаючі замовити триколісний гібрид автомобіля і вертольоти можуть обирати між двома модифікаціями. Базова модель називається Sport і пропонується за ціною 299 000 євро. Майбутні власники преміальної моделі Pioneer Edition (499 000 євро) зможуть замовити індивідуальну обробку салону і колір кузова. Крім того, саме вони будуть володіти пріоритетним правом отримати свою покупку. Очікується, що перші клієнти зможуть випробувати свої літаючі авто Liberty до кінця 2018 року.

Варто відзначити, що в цьому ж напрямку працює Airbus. В кінці минулого року французька компанія показала прототип літаючого автомобіля, який вийде в 2018 році. Крім того, розробками аеромобілів займається Toyota, Uber і один з творців Google Ларрі Пейдж. Також широку популярність отримав проект Terrafugia – компанії з США, яка створює «повітряні» машини Transition і TF-X.

 

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: