Volvo озвучила ціну та характеристики першого електромобіля
22 Березня , 2017
Японія і США працюють над створенням диспетчерської служби для дронів
22 Березня , 2017

Вперше в світі Cazza роздрукує хмарочос на 3D-принтері

Будівельна фірма Cazza, що базується в Дубаї, оголосила про плани побудувати перший в світі хмарочос, роздрукований на 3D-принтері. Висотна будівля буде будуватись з використанням технології, яку в компанії називають «друк за допомогою крана». За цією технологією в Cazza мають намір будувати будівлі висотою від 80 метрів.

«Коли ми вперше задумались про будівництво за допомогою 3D-принтерів, ми мали намір будувати невеликі, низькі будинку. Однак у забудовників виник попит на відповідну технологію для хмарочосів. Цей попит спонукав нас дослідити можливість застосування наших технологій при будівництві висотних будівель. Виявилось, що вони дозволяють зводити масштабні споруди з небаченою раніше швидкістю. При цьому, великий обсяг виробництва значно знижує собівартість будівництва», – говорить CEO компанії Кріс Келсі.

Головний інженер Cazza Хав’єр Эрнанд, у свою чергу, підкреслив, що вироби зі сталі й бетону, які є головними матеріалами при будівництві хмарочосів, легко виробляються на 3D-принтерах. Процес друкування за допомогою кранів дозволяє підсилити конструкцію будівлі сталевим армуванням.

Высотное здание, построенное по технологиям трехмерной печати Cazza

Примітно, що розроблена в Cazza технологія не потребує спеціальних кранів. Після невеликої доробки можна використовувати наявні механізми, і будівельникам не доведеться створювати нове обладнання з нуля. Це стало можливим завдяки поєднанню автоматичних 3D-принтерів і традиційних методів, що робить зведення будівель більш дешевим, швидким і екологічно чистим.

Перший хмарочос, зведений за допомогою технологій 3D-будівництва, буде побудований в Об’єднаних Арабських Еміратах. Інші подробиці проекту поки невідомі. Про співпрацю з Cazza в грудні минулого року оголосив уряд Дубаю. Компанія отримує багато пропозицій про придбання та інвестиції від глобальних корпорацій. Зокрема, нещодавно, неназваний саудівський інвестор запропонувати придбати Cazza за 38,6 мільйона доларів, однак власники компанії відмовились від угоди, задекларувавши лише відкритість для інвестицій.

Джерело: constructionweekonline.com

 

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: