Фотоелементи з двовимірних шарів перовскіту поліпшать ККД сонячних батарей і зроблять їх дешевшими
21 Березня , 2017
Rimac представила нову версію Concept One потужністю 1224 л. с.
22 Березня , 2017

Безпілотники будуть виступати в ролі аварійних або додаткових “вишок” стільникового зв’язку

Під час різних стихійних лих і інших непередбачених ситуацій наявність і якість мобільного зв’язку може стати тим фактором, від якого залежить не одне людське життя. Однак, вежі стільникового зв’язку ніяк не можна назвати самими міцними спорудами і, як правило, вони руйнуються і виходять з ладу в числі перших об’єктів людської інфраструктури. Рішення цієї проблеми вдалося знайти спеціалістам американської комунікаційної компанії AT&T,  нещодавно вони завершили випробування безпілотних літальних апаратів, оснащених усім необхідним обладнанням, які забезпечили, нехай і на короткий час, LTE-покриття в одній з “мертвих зон”.
Літальні апарати отримали назву COWS (Cell-on-Wings) і наявна зараз група таких безпілотників здатна забезпечити покриття, площа якого дорівнює площі декількох футбольних полів. А в кінці реалізації даної програми має бути створена більш численна група літальних апаратів, оснащена більш досконалим обладнанням та здатна забезпечити покриття на площі 100 квадратних кілометрів.
Проведеня випробування полягало в наступному – в зону однієї зі сліпих плям була доставлена мобільна стільникова станція Cell on Light Truck (COLT), яка забезпечувала зв’язок з віддаленою базовою станцією. Потім у повітря була піднята група безпілотників COWS, після чого було відключено мовлення станції COLT. Система автоматично переключилась на обладнання COWS і по мірі набору безпілотниками заданої висоти і їх віддалення один від одного,  зона покриття поступово збільшилась.
Цілком ймовірно, що до досягнення кінцевої мети даної програми пройде не так вже й мало часу. Адже можливості сучасних безпілотних апаратів дозволяють їм протриматись в повітрі протягом всього 10-15 хвилин. Крім цього, кожен апарат може підніматись на висоту, з якої розмір “плями” зони забезпечуваного ним покриття складає близько 30 метрів.
Тим не менш, у цього проекту є величезний потенціал в майбутньому. Не варто й сумніватись, що у недалекому майбутньому з’являться нові типи більш ємних акумуляторних батарей або інші джерела, які будуть здатні забезпечити тривале перебування безпілотника в повітрі і паралельно постачати енергією комунікаційне обладнання. Більше того, в тому вигляді, в якому вона існує зараз, систему можна застосовувати у випадках, коли виникає необхідність в різкому збільшенні пропускної здатності мережі стільникового зв’язку. А відбувається це, як правило, під час проведення концертів та інших заходів, на яких присутня велика кількість людей.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: