Компанія Bugatti показала процес складання перших трьох гіперкарів Chiron
7 Березня , 2017
Новий Volvo XC60 навчиться ухилятися від перешкод
11 Березня , 2017

Безпілотний електро-мікроавтобус з дронами, які доставляють покупки на балкони будинків

Кур’єрська доставка майбутнього від Ford Autolivery.

На виставці MWC 2017 показують не тільки смартфони і планшети, але і автомобілі. Спочатку нас порадували творці електричного безпілотника Robocar, а потім своє бачення кур’єрської доставки майбутнього вирішили продемонструвати представники компанії Ford.

Компания Ford представила концепт сервиса автономной доставки Autolivery

Концепт Ford Autolivery являє собою безпілотний электромікроавтобус, який здатний на те, що не завжди можуть зробити живі кур’єри деяких магазинів.

У разі, якщо покупець не може (або не хоче) спускатися на вулицю за замовленим товаром, розумний мікроавтобус передає її одному зі своїх «ручних дронів». Ті, в свою чергу, здійснюють доставку в межах «останньої милі», яка зазвичай є найпроблемнішою ділянкою у ланцюгу доставки товару — судячи з відео, дрон може доставити покупку на балкон багатоповерхівки.

Така схема доставки буде корисною і в тому випадку, якщо мікравтобус не зможе знайти місце для парковки в умовах щільної міської забудови та активного руху транспорту. Швидше за все без проблем подібна схема впорається і з клієнтами в приватному секторі, яким зможе доставляти посилки на більш безпечний задній двір, а не залишати її перед дверима будинку.

До 2021 року Ford планує створити повністю автономний автомобіль, що відповідає категорії 4 по класифікації SAE для комерційного використання в сервісах райдшерінга і надання послуг у сфері логістики.

Компанія також прогнозує суттєве збільшення кількості електрокарів, пророуючи, що протягом наступних 15 років електричні автомобілі перевершать за чисельністю своїх бензинових побратимів. Популярність засобів пересування зі спільним доступом буде зростати, а сфера сервісів і автомобілів з функціями зв’язку буде розширюватися.

«Ми намагаємося переосмислити те, як люди живуть, працюють і переміщуються по місту, щоб розробляти ефективні рішення в сфері міської мобільності», – прокоментував Кен Вашингтон, віце-президент підрозділу наукових досліджень і передової розробки Ford Motor Company.

Нагадаємо, що вельми схожу схему доставки нещодавно запатентувала американська компанія Amazon, яка вирішила проблему доставки в рамках «останньої милі» за рахунок дрона, який скидає придбаний товар в контейнері з керованим парашутом. Втім, якщо додати дронам концепту Ford Autolivery можливість скидати посилку з парашутом, ми отримаємо ще більш гнучку систему 3-в-1.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: